Načítavanie údajov ...

Tomáš Urban opäť desaťgólový a Minden bez bodového zisku

V Európskej lige sa doma nedarilo klubom so slovenským zastúpením. Maďarská Tatabánya, ktorej chýbal v zostave Lukáš Urban, prehrala so Sportingom Lisabon z Portugalska hladko 23:37. Francúzsky USAM Nimes Gard, za ktorý mal Teodor Paul dva zákroky pri piatich strelách, podľahol AEK Atény tesne 26:27. Za hostí premenil svoju jednu strelu na gól Juraj Briatka.

Tomáš Urban si zopakoval desaťgólovú porciu z predchádzajúceho kola s Lemgom aj do siete TSV Hannover Burgdorf, ale jeho GWD Minden v I. bundeslige opäť nezabodoval, keď u súpera vo štvrtok prehral tesne 29:30. Slovenský reprezentant vyslal na bránku šestnásť striel, premenil všetky tri pokutové hody a dvakrát bol vylúčený.

V stredajších stretnutiach II. bundesligy dosiahli kluby Slovákov vyrovnanú bilanciu 1 – 1 – 1. Z víťazstva sa tešil Dominik Kalafut v drese HSG Nordhorn-Lingen, ktorý zdolal Bietigheim 25:24. Slovenský pivot mal na konte dve vylúčenia. ASV Hamm-Westfalen remizoval s tímom Elbflorenz 28:28, ale Matej Mikita za domácich nenastúpil. TV Hüttenberg si poradil 30:28 s ThSV Eisenach, za ktorý dosiahol Martin Potisk dva góly z troch striel.

V I. švajčiarskej lige sa Kriens a HSC Suhr Aarau rozišli zmierlivo 24:24, k čomu pivot hostí Martin Slaninka prispel piatimi gólmi z piatich pokusov, raz bol vylúčený.

V dohrávke českej extraligy Kopřivnice zdolali pražská Duklu (33:31), za ktorú dosiahol v I. polčase päť gólov Marek Hlinka a potom uvidel červenú kartu.

Ruský Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým pokoril Krasnodar 35:22 a drží si líderskú pozíciu v A-skupine najvyššej domácej súťaže.

V Rakúskom pohári vyhrali kluby Sloveniek na palubovkách súperov. MGA Fivers s Adrianou Medveďovou zdolal Gleisdorf 40:26 a Eggenburg s trénerom Tiborom Csókom a Barborou Královou si poradil s Kremsom 30:21, k čomu jeho slovenská zverenka prispela jedným gólom a raz bola vylúčená.

V 3. kole Českého pohára si Kynžvart pod taktovkou Petra Sabadku poradil s DHC Plzeň 30:27. Jeho zverenka Annamária Patrnčiaková skórovala proti svojim bývalým spoluhráčkam päťkrát. V ďalších súbojoch sa presadili favorizované hosťujúce tímy – Olomouc v Havlíčkovom Brode (39:19, za Olomouc brankárka Zuzana Haládiková, Valentína Kapsová 1 gól), Slavia Praha v Hošiviciach (32:16, za Slaviu Veronika Duranková 3 góly, tréner František Urban), Baník Most vo Vršoviciach (44:24, za Baník Lucia Mikulčík 3, Katarína Kostelná 2 góly a 1 vylúčenie), Hodonín v Ivančiciach (34:25, za Hodonín Simona Višňovská 2 góly a 1 vylúčenie, brankárka Patrícia Rehušová) a Poruba v Bohumíne (48:19, tréner Stanislav Pupík).

LC Brühl Handball bez gólového príspevku pôvodom Slovenky Kataríny Šimovej zdolal HV Herzogenbuchsee 33:30 a drží si líderskú pozíciu v najvyššej švajčiarskej súťaži.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/GWDMinden

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022