Načítavanie údajov ...

Tomáš Urban sa vrátil do Nemecka, v drese TV Emsdetten absolvoval víťaznú premiéru

Slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Urban chýbal tímu Košice Crows v úvodnom zápase nadstavbovej A-skupiny Slovnaft handball extraligy mužov proti MHC Štart Nové Zámky. Dôvodom jeho absencie bol prestup do Nemecka, kam sa vracia po necelom roku. Tridsaťročný krídelník prestúpil do TV Emsdetten a v drese účastníka II. bundesligy má už za sebou aj víťaznú premiéru.

„Sme radi, že sme získali veľmi ostrieľaného hráča. Už od začiatku sezóny sme hľadali ľaváka na post pravej spojky. Svojimi skúsenosťami nám pomôže v boji o záchranu,“ uviedla šéfka TVE Heike Schürkötterová.

Urban má z Nemecka bohaté skúsenosti, ktoré v rokoch 2015 – 2019 nazbieral v I. i II. bundeslige počas pôsobenia v tímoch Frisch Auf! Göppingen, ThSV Eisenach a TV Grosswallstadt. „Tomáš figuroval už dlhšie na našom zozname vyhliadnutých hráčov, a preto sme radi, že sa podarilo zrealizovať jeho príchod. Spĺňa naše požiadavky, je využiteľný na poste pravej spojky i krídla. Je to rýchly a pohyblivý hráč, silný v súbojoch jeden na jedného a s Johannesom Wasielewským utvoria dobrý tandem. Vďaka tomu, že hovorí po nemecky, môžeme ho rýchlo integrovať do hry,“ poznamenal pre klubový web český tréner TV Emsdetten Daniel Kubeš.

Urban sa po skončení sezóny 2018/2019 vrátil z Grosswallstadtu do Košíc, kde od začiatku sezóny pomáhal nováčikovi k doterajšiemu úspešnému účinkovaniu v SHE. Tesne pred koncom prestupového obdobia sa 122-násobný reprezentant SR rozhodol pomôcť Emsdettenu k záchrane. S aktuálne 17. tímom tabuľky druhej najvyššej nemeckej súťaže sa dohodol na kontrakte do 30. júna 2021. „Potešilo ma, že si opäť budem môcť zahrať v bundesligovej súťaži. Prvé tréningy boli v pohode, s Marcelom Schliedermannom a Dirkom Holznerom sme hrali spolu v Eisenachu. Mám dobrý pocit, že sa s TVE môžeme udržať v tejto lige,“ poznamenal T. Urban.

Ten sa hneď v prvom vystúpení za TVE predviedol štyrmi gólmi, ktorými pred vyše 2100 divákmi v Emshalle pomohol mužstvu zdolať posledný tím tabuľky HSG Krefeld 32:23. „Skvelý zápas v super atmosfére. Obrana spolu s brankárom nám fungovala, iba pivota súpera sme až tak nepokryli. Smerom dopredu sme bola naša hra v dobrom tempe. Verím, že toto víťazstvo nám dodá istotu a zostaneme na víťaznej vlne. S mojím výkonom som spokojný, ale môže to byť aj lepšie. Vnímam pozitívne, že som mohol odohrať veľa času na poste pravej spojky,“ dodal pre klubový web najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016.

Tomáš Urban pred príchodom Emsdettenu pôsobil od leta 2019 v tíme Košice Crows, predtým od októbra 2018 v druholigovom TV Grosswallstadt, v prvoligovom Frisch Auf! Göppingen bol tiež jednu sezónu od septembra 2017 a od polovice roku 2015 bol hráčom ThSV Eisenach. Pred odchodom do Nemecka mal od februára 2013 angažmán v Tatrane Prešov (trikrát s ním získal „double“ – titul i prvenstvo v Slovenskom pohári), kam prestúpil z maďarskej Tatabánye. V minulosti si šikovný krídelník zahral najvyššiu maďarskú súťaž okrem tímu Grundfos Tatabánya KC aj za majstrovský MKB Veszprém KC. Na Slovensku okrem Košíc a Prešova strieľal góly tiež za HC winLand Michalovce. Na reprezentačnej úrovni sa zúčastnil na MS 2009 a 2011 i ME 2012.

Autor: SITA, Foto: https://www.instagram.com/p/B8W4JPth_4g/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022