Načítavanie údajov ...

TOP 5 prestupov pred novou sezónou Slovnaft Handball Extraligy

Do novej sezóny najvyššej domácej mužskej hádzanárskej súťaže ostávajú menej ako 2 týždne a väčšina klubov už má uzavreté súpisky. K letnej prestávke tradične patrí aj prestupový kolotoč a slovakhandball.sk vybral 5 najzaujímavejších prestupov hráčov, ktorí budú v sezóne 2019/2020 pôsobiť v Slovnaft Handball Extralige.

Michal Meluš – MHC ŠTART Nové Zámky

Štvrtý tím minulého ročníka dokázal z MHK Piešťany získať výraznú posilu na brankársky post. Bývalý slovenský reprezentant Michal Meluš už v minulosti v Nových Zámkoch pôsobil. 45-ročný gólman svojimi skúsenosťami pomôže mladším kolegom a zároveň bude pôsobiť aj ako asistent trénera pri dorasteneckých tímoch. „Obrovská posila nielen v zápasoch, ale aj na tréningu, keďže chalani budú musieť strieľať aj na brankára iného somatotypu. Poprosil som ho a dohodli sme sa, že sa na tréningoch bude venovať našim brankárom, čo im určite veľmi pomôže.“ povedal o novej posile Zámčanov tréner Marek Bozsóky.

Foto: MHC ŠTART Nové Zámky

Anur Burnazovič – MŠK Považská Bystrica

Najvýraznejšou posilou strieborného tímu sezóny 2018/2019 je 25-ročná a 192 cm vysoká univerzálna pravoruká spojka Anur Burnazovič. Hádzanár z Bosny a Hercegoviny nastupoval v ostatných dvoch sezónach za Strojár Malacky, pričom v jeho drese patril medzi najlepších strelcov Slovnaft Handball Extraligy. V uplynulej sezóne bol celkovo deviaty najlepší strelec súťaže so 152 gólmi v 26 zápasoch (priemerne 5,85 gólu na zápas). „Teší ma, že sme s ním podpísali zmluvu na dva roky. Verím, že bude obrovský prínos pre náš tím,“ povedal manažér klubu Peter Valášek.

„Ponuka ma príjemne prekvapila, ale veľmi sa z nej teším. Chcem ako hráč herne napredovať. Mužstvo Považskej Bystrice má veľký potenciál, pričom chcem mu pomôcť, čo môže následne pomôcť aj mne,“ uviedol krátko po podpise zmluvy Burnazovič. Ten je určite obrovskou posilou do spojkového radu Považanov, otázne je však ako sa dokážu vysporiadať s odchodmi najlepšieho strelca SHE Šimona Macháča a najskúsenejšieho hráča tímu Petra Tumidalského.

Zdroj, foto: povazska.dnes24.sk

Derviš Birhadič – Košice Crows

25-ročný rodák z Bosny a Hercegoviny prišiel k nováčikovi ligy cez Nové Veselí a Strojár Malacky, keď Košičanom nastrieľal dokopy v dvoch barážových súbojoch 9 gólov. Rešpekt vzbudzujú hlavne fyzické parametre tejto ľavej spojky – 201 centimetrov a 105 kilogramov. Birhadič sa navyše prezentuje výbornou streľbou a dobrým pohybom. V zápase o 3. miesto na MHC ŠTART CUP 2019 proti maďarskému Szigetszentmiklósu nastrieľal 7 gólov. Podľa zákulisných informácií pracujú Košičania po Hruščákovi, Guzym a Antlovi na ďalších zvučných menách z radov odchovancov košickej hádzanej.

Foto: Košice Crows

Jakub Prokop – HKM Šaľa

Do kádra bronzového tímu uplynulej sezóny pribudol jeden z najlepších strelcov najvyššej slovenskej súťaže. Angažovanie talentovaného Jakuba Prokopa potvrdil šaliansky tím na svojom oficiálnom webe. Dvadsaťročná ľavá spojka (nar. 21. 8. 1998) prichádza z tímu extraligového konkurenta ŠKP Bratislava. V jeho drese dosiahol v uplynulej sezóne 180 gólov v 29 zápasoch a bol štvrtým najlepším strelcom Slovnaft handball extraligy. Prokop patrí už aj do kádra mužskej reprezentácie Slovenska, v ktorej zaujal svojimi výkonmi v ostatných kvalifikačných zápasoch. V domácom kvalifikačnom zápase proti Taliansku bol vyhlásený za najlepšieho hráča nášho tímu.

Foto: ŠKP Bratislava

Javier Muňoz Cabezón – Tatran Prešov

Slovenský majster získal ako náhradu za Tomáša Čípa na pravé krídlo Javiera Muňoza Cabezóna zo španielskeho klubu BM Logroňo La Rioja, ktorý je tradičným účastníkom európskych pohárových súťaží. Dvadsaťšesťročný Španiel sa Tatranu upísal na dve sezóny. Rodák z Madridu (192 cm / 90 kg), vyše stogólový strelec z ostatných sezón, strávil v La Rioje ostatné tri sezóny po príchode z ďalšieho španielskeho prvoligového tímu Villa de Aranda. V ročníku 2018/2019 sa predstavil v skupinovej fáze Pohára EHF, kde dosiahol v šiestich zápasoch 25 gólov. Najviac sa blysol v oboch dueloch proti nemeckého tímu Füchse Berlín, ktorému nastrieľal 14 gólov. Rovnaký gólový zápis sa mu podaril aj v ostatnom ligovom vystúpení proti lídrovi tabuľky z Barcelony (28:28). V uplynulej sezóne si v domácej i medzinárodnej súťaži pripísal na konto spolu vyše 100 gólov.

Foto: Korzár

Autor: slovakhandball.sk, Foto: povazska.dnes24.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022