Načítavanie údajov ...

Tradícia predsezónnych súbojov najlepších tímov SR a ČR prerušená, Česko-slovenský pohár sa v roku 2019 neuskutoční

SZH a ČSH hľadajú novú podobu i termín tejto konfrontácie

Nielen futbalový Česko-slovenský pohár si hľadá svoje miesto na športovej scéne. So snahou etablovať sa zápasí aj pohárová súťaž medzi klubmi oboch krajín v hádzanej. Štyri ročníky má za sebou obnovený Česko-slovenský pohár v hádzanej mužov. Tradičné otvorenie sezóny, o ktoré sa starali vo vzájomnej konfrontácii po dva najlepšie tímy uplynulého extraligového ročníka oboch krajín, sa tentoraz neuskutoční nielen na konci augusta, ale v tomto roku vôbec. Česko i Slovensko sa striedali v jeho organizovaní, pri 5. ročníku bola na rade česká strana. Doteraz neboli zverejnené informácie, kde a či sa vôbec bude hrať. Napokon sa z toho vykľulo prerušenie tejto krátkej tradície.

„Áno, je to pravda. Česko-slovenský pohár v súčasnej podobe, v ktorej sa hral ako turnaj Final 4, končí. Už v januári sa tak vyjadril prezident Českého zväzu hádzanej Jaroslav Chvalný. Hľadá sa nový systém a tiež aj nový termín. Na starosti to majú marketingové oddelenia oboch zväzov, ich zámerom bude pripraviť niečo v rámci propagácie hádzanej, možno ako súčasť Hádzanárskeho dňa,“ informoval agentúru SITA riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský.

Premiérový ročník Česko-slovenského pohára sa uskutočnil v roku 2015 v pražskom Edene, v roku 2016 sa hralo v prešovskej Tatran handball aréne, v roku 2017 v Plzni a vlani opäť v centre Šariša. Všetky štyri edície mali jedno spoločné – rovnakého víťaza, ktorým bol vždy len Tatran Prešov. Úradujúci slovenský šampión teraz prišiel o šancu zveľadiť si zbierku trofejí o ďalšiu.

Prvé dva ročníky ovládli slovenské tímy a finále bolo vždy záležitosťou dvojice Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec. V oboch prípadoch triumfoval Prešov – v Prahe 2015 zvíťazil vo finále jednoznačne 32:15 a pred troma rokmi doma tiež jasne 33:22. Predvlani zvíťazil Tatran v Plzni vo finále nad Duklou Praha 32:24 a minulý rok obhájil prvenstvo na svojej palubovke triumfom nad HC Baník Karviná 41:27. Kým 1. priečka bola „vyhradená“ pre Tatran, 3. pozícia patrila výlučne Plzni.

Autor: SITA, Foto: msk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022