Načítavanie údajov ...

Tri góly T. Urbana pri vysokej prehre Mindenu, Cs. Szücs s troma asistenciami pri výhre Bergischer HC

Csaba Szücs ml. sa podieľal na výhre svojho Bergischer HC v úvodnom kole I. bundesligy na pôde TuS N-Lübbecke 24:20 troma asistenciami a jedným blokom, na konte mal aj jednu technickú chybu. Ďalšie dva tímy slovenských hádzanárov do novej sezóny najvyššej nemeckej súťaže prehrami. Tomáš Urban pri svojej premiére v drese GWD Minden premenil všetky tri strelecké pokusy vrátane dvoch pokutových hodov, získal jednu loptu a na konte mal jedno vylúčenie, ale jeho mužstvo nestačilo na vicemajstrovský Flensburg-Handewitt (18:31). Asistent trénera Miloš Putera na lavičke SC DHfK Lipsko videl len 15 gólov v podaní svojho družstva, ktoré sa predstavilo v Erlangene (15:19).

Úspešný vstup do ligového ročníka v Poľsku má za sebou Górnik Zabrze s Ľubomirom Ivanicjom, ktorý jedným gólom prispel k tesnej výhre nad Kaliszom (25:24).

Tretie víťazstvo si zapísali hádzanárky ruského Rostova, ktoré z pozície asistenta vedie Tomáš Hlavatý. So Zvenigorodom si poradili 33:26.

Martina Školková dala jeden gól z dvoch striel za francúzsky OGC Nice Côte d’Azur Handball, ktorý v Toulone podľahol o gól 23:24.

Smutné bola aj Slovenky v Maďarsku, ktoré čelili najväčším favoritom. Simona Szarková pri ligovom debute za Siófok premenila jeden z troch streleckých pokusov pri prehre 32:40 s Győri Audi ETO KC. Barbora Lancz bola spolovice úspešná v zakončení v dueli Ferencvárosu s Mosonmagyaróvárom, v ktorom jedným gólom zmiernila prehru hostiek (26:37).

Poľský klub Koszalin, za ktorý chytá Alexandra Ivanicja (Krebs), ťahal v úvodnom kole najvyššej poľskej súťaže za kratší koniec na palubovke Elblagu (24:25).

Autor: slovakhandball.sk
Foto: https://www.facebook.com/BHC06/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022