Načítavanie údajov ...

Tri góly T. Urbana, v rozlúčkach so sezónou Kováčech skóroval šesťkrát a Bujnochová štyrikrát

Aj uplynulý víkend sa hrali ešte zahraničné ligové súťaže. Ani tri góly čerstvého najlepšieho hádzanára Slovenska Tomáša Urbana nestačili jeho Mindenu na prekvapenie v I. bundeslige na pôde favorizovaného Füchse Berlín, kde domáci zvíťazili 35:25. Urban vyslal na bránku päť striel, raz uspel aj z pokutového hodu. Jeho tím sa stále drží tesne nad pásmom zostupu. Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom prerušilo sériu prehier, keď vyhralo na palubovke Wetzlaru 27:24 a stále má šancu na konečné 6. miesto. Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. nestačil na Melsungen (24:31).
V II. bundeslige rozhodol Eisenach o triumfe v Coburgu (26:25) tri sekundy pred koncom, čím sa posunul už na 3. priečku druhej najvyššej nemeckej súťaže. Martin Potisk sa v drese Eisenachu nezapísal do štatitík. Nordhorn-Lingen po strate šance na postup zaváhal doma s Dormagenom (26:29) a klesol už na 5. pozíciu. Jeho pivot Dominik Kalafut strelil dva goly z troch pokusov.
Vo francúzskej Starligue si USAM Nimes Gard poradil s Cessonom 32:28 a kolo pred koncom je šiesty. Teodorovi Paulovi sa v bránke porarilo zneškodniť jednu z deviatich striel.
Sportunion Leoben zakončil svoje účinkovanie v skupine o účasť v najvyššej rakúskej súťaži neúspech, keď nestačil na HIB Grosschädl Stahl Graz (32:35) a obsadil v tabuľke 5. miesto. Marek Kováčech nastrieľal šesť gólov, pričom premenil jeden z dvoch pokutových hodov. Jeho spoluhráč Ľubomír Jadroň nenastúpil.
V II. francúzskej lige žien zakončil Achenheim Truchtersheim sezónu víťazstvom 30:23 nad ASUL Vaulx-en-Velin a 7. miestom v konečnej tabuľke. Spojka ATH Karin Bujnochová premenila na gól polovicu z ôsmich zakončení (4 g.).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/ATHhandball/photos/5267913926585477

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022