Načítavanie údajov ...

Urban skončil ako asistent v reprezentácii a stal sa trénerom žien Slavie Praha

Novým trénerom hádzanárok DHC Slavia Praha bude slovenský kormidelník František Urban, ktorý sa s klubom z pražských Vršovíc dohodol na jednoročnej zmluve s rovnako dlhou opciou. „Zošívané“ počas víkendu získali strieborné medaily po neúspešnom finále play-off s majstrovským DHK Baník Most. V súbojoch o české zlato ich viedol Jan Salač, ktorého od novej sezóny strieda František Urban. „Samozrejme, je to pre mňa nová výzva ako aj ocenenie mojej doterajšej práce. Mám snahu odviesť čo najlepšiu robotu tak, aby boli spokojní nielen funkcionári a hráčky, ale aj fanúšikovia. Mojou filozofiou je hrať rýchlu, modernú a atraktívnu hádzanú. Verím, že sa mi to v tomto klube podarí a spolu s dievčatami utvoríme výbornú partiu, ktorá si napriek ťažkej práci bude hádzanú užívať,“ vyjadril sa čoskoro 34-ročný kormidelník, ktorý je napriek svojmu mladému veku historicky najúspešnejší tréner v sedemnástich ročníkoch spoločnej česko-slovenskej súťaže.

Tri trofeje v jednej sezóne (tzv. triple) – národný titul, víťazstvá v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL, resp. MOL liga) i národnom pohári – získal až trikrát: v ročníkoch 2014/2015, 2015/2016 a 2016/2017. Okrem neho sa raz z podobného kúsku tešili už iba Ján Packa v Iuvente Michalovce (2013/2014), Peter Dávid v Baníku Most v sezóne 2017/2018 a aktuálne aj Peter Hatalčík v Iuvente Michalovce.

František Urban k svojmu „prestupu“ do Prahy poznamenal: „Dievčatá mám v podstate napozerané a vďaka vedeniu Slavie Praha sa budeme môcť osobne lepšie spoznať na predsezónnom sústredení na Kréte. Je možný príchod niektorých nových tvárí, takže bude prospešné, aby sa aj touto formou kolektív spoznal. Naším cieľom bude hrať atraktívnu hádzanú, pričom chceme dať príležitosť viacerým mladým hráčkam. Samozrejme, že sa budem opierať o osvedčené a skúsené opory, pri ktorých nám vyrastú nové talenty. Nejdeme naháňať nejaké umiestnenia, ale samozrejme, že mojím cieľom bude snaha zvíťaziť v každom zápase. Slavia Praha je historicky jeden z najlepších klubov, a tak chceme, aby sme na túto tradíciu nadviazali.“ Rodák z Trebišova v uplynulej sezóne pôsobil pri mládeži v Iuvente Michalovce a zároveň bol aj asistentom reprezentačného kouča žien SR Jána Packu (na tomto poste ho nahradila Katarína Dubajová, pozn.).

Aj túto zaujímavú trénerskú rošádu zastrešil hráčsky agent Jaroslav Bovan z agentúry Sport Media Group. „Tak, ako je zvykom, už v priebehu sezóny pri debatách s predstaviteľmi klubov vyvstávajú požiadavky nielen na hráčky, ale aj na trénerov. Na Františka Urbana sa informovalo viacero klubov, avšak pri debate s ním som sa dozvedel, že do skončenia súťažného ročníka sa nebude venovať tejto téme, keďže mal svoju prácu najmä v rámci Regionálnych centier hádzanej,“ povedal na margo nového angažmánu hráčsky agent Jaroslav Bovan z agentúry Sport Media Group. „Vývoj v posledných týždňoch ako aj apel zo strany vedenia DHC Slavia Praha však vyústili do dnešného podpisu zmluvy. Sme radi, že sme dopomohli k tomuto kroku a veríme, že uvedená skutočnosť pomôže klubu a aj trénerovi pri získaní nových poznatkov. František Urban je mladý a ambiciózny tréner, ktorý má predpoklady uspieť nielen v spoločnej česko-slovenskej súťaži,“ dodal Jaroslav Bovan.

Slovenský zväz hádzanej (SZH) v pondelok dosť nečakane oznámil ukončenie spolupráce s Františkom Urbanom v pozícii asistenta reprezentačného trénera žien Slovenska Jána Packu. „K tomuto sa vyjadrovať nebudem,“ stručne odpovedal Urban, ktorý nezmenil svoj postoj ani pri doplňujúcej otázke, či nehral úlohu v tomto rozhodnutí zväzu aj jeho pripravovaný odchod do Prahy. „Je to rozhodnutie kompetentných a moje stanovisko k tomu nie je dôležité. Mňa teraz čaká zaujíma práca v Slavii a takto sa môžem na túto prácu svedomito pripravovať ešte o niečo skôr,“ dodal František Urban.

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022