Načítavanie údajov ...

Už aj ME žien s 24 tímami

Celosvetový trend rozširovania počtu účastníkov vrcholných športových podujatí neobchádza ani hádzanú. Najnovšie sa týka už aj kontinentálneho šampionátu žien. Muži budú mať turnaj s 24 tímami premiérovo už na budúci rok v Rakúsku, Nórsku a Švédsku (v roku 2022 potom na Slovensku a Maďarsku), v ženskej kategórii sa tak stane v roku 2024.

Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) potvrdila na rokovaní v závere uplynulého týždňa v dánskej Kodani zvýšenie počtu účastníkov na dva tucty. Doteraz na európskom vrcholnom podujatí pre ženské reprezentačné tímy štartovalo 16 družstiev. Toto rozhodnutie nadväzuje na nedávny krok Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF), ktorá pristúpila k zvýšeniu počtu účastníkov majstrovstiev sveta na 32.

Je to dobrá správa aj pre slovenské hádzanárky, ktoré zatiaľ len trikrát štartovali na MS či ME. Zatiaľ poslednú účasť na významnom podujatí majú z roku 2014, keď sa predstavili na európskom šampionáte v Chorvátsku a Maďarsku. V ďalších kvalifikačných pokusoch im postup unikal. Keďže teraz dostane šancu ďalších 8 tímov, je predpoklad, že na ME by sa mohli zúčastňovať pravidelne.

Najbližšie dva európske šampionáty hádzanárok – v roku 2020 v Nórsku a Dánsku a v roku 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore – sa odohrajú ešte so 16 zúčastnenými tímami.

Autor: SITA, Foto: Uros Hocevar

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022