Načítavanie údajov ...

Užite si majstrovstvá Európy zblízka – staňte sa dobrovoľníkom!

Chcete si užiť hádzanárske majstrovstvá Európy úplne zblízka? Máte jedinečnú príležitosť! Zaraďte sa do nášho tímu dobrovoľníkov, ktorí budú na šampionáte potrební v mnohých pracovných oblastiach. V sekcii Pozície si máte možnosť vybrať práve takú, v ktorej sa budete cítiť najlepšie a ktorá je vášmu srdcu najbližšia. Možností, kde môžete ukázať svoje schopnosti, je mnoho.

Netreba však zabúdať, že registrovať sa môžu iba uchádzači starší ako 16 rokov a zároveň kompletne zaočkovaní,  vzhľadom k tomu, že organizátor pre podujatie zvolil protokol „KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ“ v súlade s vyhláškou ÚVZ SR č. 254/2021. Ak tieto dve podmienky spĺňate, vyplňte registračný formulár na stránke Slovenského zväzu hádzanej. Ide o veľké podujatie, určite teda máte aj veľa zvedavých otázok. Na väčšinu z nich nájdete odpovede v sekcii Najčastejšie otázky. Určite si pozorne prezrite aj sekciu Ochrana osobných údajov.

Na akých pozíciách môžem ako dobrovoľník pracovať?

Vaše kvality môžete predviesť až v dvanástich rôznych oblastiach, záleží len od vašich predstáv a schopností. Ak napríklad chcete na šampionáte stretnúť čo najviac ľudí, ideálnou oblasťou je pre vás Akreditácia. Do akreditačného centra zavítajú v podstate všetci – športovci, realizačné tímy, médiá, či VIP hostia. Stačí ich milo privítať, skontrolovať doklady, spraviť fotku a vystaviť kartu. Nutná je znalosť angličtiny. Oblasť Administratíva poteší najmä tých, ktorí nemajú radi nudu. V dobrovoľníckom centre totiž dostaneš úlohu podľa momentálnej potreby, takže aj v rámci jedného dňa môžeš zažiť prácu v Media centre, pri palubovke, či pri akreditáciách. Oblasť Anti-doping môže zaujať najmä študentov medicíny alebo tých z vás, ktorých zaujíma fungovanie dopingových kontrol. Budete spolupracovať s certifikovanými kontrolórmi, ku ktorým odprevadíte do antidopingovej miestnosti vybraného hráča. Treba prísne dodržiavať požiadavky nariadených, a keďže ide o mužský šampionát, na túto pozíciu hľadáme mužov.

Ak chceš pomôcť pri tých najkrajších oficiálnych momentoch majstrovstiev Európy, ideálnou je pre teba oblasť Ceremoniály. Veľkolepý bude samozrejme otvárací i záverečný ceremoniál, pomôcť však treba aj pred a po samotných zápasoch – s kobercom, vlajkami, či s pódiom. Budeš v blízkosti nielen samotných hráčov, ale i iných významných osobností! Do nášho tímu v oblasti Game Operations hľadáme ľudí, ktorí rozumejú hádzanej najmä z odbornej stránky, vedia sa sústrediť a majú vysokú mieru koncentrácie. Ide o veľmi dôležitú oblasť – treba doručovať aktuálne podklady pre televízne, rozhlasové a online médiá. Musíš byť k dispozícii počas tréningov, zápasov aj po nich. Iste – budeš pod tlakom. Ale získaš skvelý prehľad o fungovaní zápasu a budeš v priamom kontakte so zákulisím. Ak si vyberieš oblasť Hotel Service/Info Desk, budeš pracovať v hoteli v Bratislave alebo Košiciach na Welcome Desk. Hostí privítaš, poskytneš im potrebné informácie a budeš k dispozícii, keď požiadajú o asistenciu a pomoc.

Oblasť IT/Technická podpora samozrejme zaujme tých, ktorí majú radi prácu s PC a technikou. Ideálne je, ak v týchto oblastiach aj študujú. Novinárom, TV štábom či organizátorom treba pomôcť so všetkou možnou technikou – počítače, softwary, internet, tlačiarne alebo aj kávovary. V oblasti Logistika a vybavenie sa budeš podieľať na bezchybnom materiálnom a technickom zabezpečí vybavenia v oficiálnych miestnostiach v hracích arénach. Treba používať logiku, ale aj ruky (montáž, demontáž). Do tímov v oblasti Medical support hľadáme pomocníkov pre skúsených zdravotníkov. Hádzaná je kontaktný a tvrdý šport, preto treba byť v strehu. Potrebný je platný certifikát prvej pomoci.

Ak študuješ masmediálnu komunikáciu alebo sa chceš dozvedieť viac o PR, ideálnou voľbou je pre teba Media centrum asistent. V Media centre budeš ako dobrovoľník nápomocný novinárom, fotografom a TV štábom pri ich práci – zistíš informácie, pripravíš štatistiky a podobne. Pre večne usmiatych a zároveň pokojných ľudí je určená oblasť Usporiadateľ/steward. Budeš prvým, kto privíta návštevníkov v aréne, pomôžeš s kontrolou vstupeniek, usmerníš fanúšikov. Naučíš sa rozdelenie jednotlivých zón na štadióne a podľa lístkov a akreditácií poradíš, kto sa kam môže dostať a kto nie. Pre zodpovedné typy, ktoré radi pracujú s ľuďmi, je ideálnou oblasť Supervízor dobrovoľníkov/Asistent. Treba koordinovať skupiny dobrovoľníkov, vysvetliť im prácu, dodať im informácie od vedúcich pracovníkov a zabezpečiť dostatočné zásoby pitia, kávy a jedla medzi jednotlivými smenami.

Tak na čo ešte čakáte? Ak ste si už vybrali, zaregistrujte sa tu.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022