Načítavanie údajov ...

V Českom pohári s trofejami aj Slováci

V Karlových Varoch na podujatí s názvom „2finále“ vyvrcholil v stredu aj pred televíznymi kamerami Český pohár v hádzanej 2021/2022. V tímoch finalistoch v oboch finále nechýbali ani slovenskí zástupcovia. V kategórii žien sa z triumfu tešili hádzanárky DHK Baník Most, ktoré zdolali tím Házená Kynžvart 36:20 (15:9), vďaka čomu obhájili triumf zo sezóny 2019/2020 (v sezóne 2020/2021 bol ČP zrušený, pozn.).

Pri celkovo siedmom prvenstve v tejto súťaži, z toho štvrtom v sérii (2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020, 2021/2022), boli aj tri Slovenky. Víťaznú trofej zdvihla nad hlavu kapitánka „čiernych anjelov“ Lucia Mikulčík, autorka dvoch finálových gólov, tri presné zásahy pridala Tatiana Šutranová a čerstvá slovenská reprezentantka Katarína Kostelná sa strelecky nepresadila. Na strane zdolaných dala Annamária Patrnčiaková tri góly, Andrea Rudincová neskórovala.

Pre nováčika MOL ligy je však už aj účasť v rozhodujúcom súboji ČP veľký úspech, na ktorom má svoj podiel aj slovenský tréner Kynžvartu Peter Sabadka: „Už len účasť vo finále bola pre nás skvelá. Sme spokojní. Potrebovali se rozložiť záťaže, lebo sme odohrali už šiesty zápas v priebehu dvadsiatich dní. Vyslali sme jasný signál, že chceme patriť medzi štyri najlepšie tímy. Ani nie som prekvapený, že nám Most ušiel, ale radšej by som vyzdvihol, že sme dlho viedli. Ešte v 20. min sme vyhrávali a pôsobili sme na ihrisku veľmi dobre. Musím dievčatá pochváliť. Boli úseky, ktoré skutočne zvládli napriek zdravotným problémom. Veľmi si vážime našich fanúšikov, sú podľa mňa najlepší v lige. Sme vďační za ich podporu. Boli úžasní.“

V mužskom finále potvrdili v KV aréne úlohu favorita hádzanári Plzne, ktorí pokorili Sokol Nové Veselí 27:24 (9:13). Marek Korbel otvoril gólový účet duelu, potom pridal ešte jeden gól a so spoluhráčmi z Talent tímu Plzenského kraja otočili vývoj, keď v 35. min prehrávali už 9:16. V drese Nového Veselí smútil Andrej Parolly a na lavičke Anur Burnazovič či kouč Peter Kostka. „Mali sme sedemgólový náskok a boli sme jasne lepší. Plnili sme taktický plán, všetko nám fungovalo. Kľúčovým okamžikom bolo, keď Plzeň začala hrať presilovku, teda so siedmimi hráčmi na ihrisku. Začala sa doťahovať a my sme to nedokázali vyriešiť. Na konci nám chýbal o niečo lepší rozhodovací proces i nejaké zákroky v bránke. Atmosféra bola perfektná. O to viac ma mrzí, že sme nemohli potešiť fanúšikov o niečo viac. Som na svoj tím hrdý, ale mrzí nás to,“ citoval web handball.cz slovenského kormidelníka Kostku.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: handball.cz / Hana Vrbková (Česká házená)

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022