V dohrávkach 7. kola SHE úspešní hostia

Jednoznačné víťazstvá dosiahli hosťujúce tímy v stredajších zápasoch dohrávaného 7. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2020/2021. Hráči MŠK Považská Bystrica natiahli svoju víťaznú šnúru na štyri stretnutia, keď v Hlohovci suverénnym spôsobom pokorili miestny tím HC Sporta 34:22, pričom v prvej štvrťhodine boli vo vedení častejšie domáci a úvodná dvadsaťminútovka bola vyrovnaná. Hostia však päťgólovou šnúrou odskočili a na začiatku druhého dejstva natiahli svoje vedenie na 23:13. Považania si poistili 2. priečku, Hlohovčania klesli na 8. miesto. Pred nich sa dostali hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí vyhrali v Modre nad Slovanom 31:25, po prvom polčase bol stav vyrovnaný 12:12. Po zmene strán najskôr Novozámčania ušli na 19:15, potom sa domáci dotiahli na rozdiel jedného gólu. Záverečných 8 minút lepšie zvládli zverenci trénera Petra Sporného, keď z 26:24 upravili na konečný šesťgólový rozdiel a dosiahli tretie víťazstvo v sezóne. Modre nepomohol ani tradičný dvojciferný príspevok opory a kanoniera Tomáša Tschura, ktorý tentoraz nešetril bývalých spoluhráčov.

Výsledky stredajších dohrávaných stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:

HC Sporta Hlohovec – MŠK Považská Bystrica 22:34 (11:17)
Najviac gólov: L. Rakús 5, J. Briatka a T. Mažár po 3 – A. Sloboda 10/5, Ivanicja 6, Petričenko a Urík po 3
pok. hody: 0 – 5/5, vylúčení: 2 – 3

HáO TJ Slovan Modra – MHC Štart Nové Zámky 25:31 (12:12)
Najviac gólov: Tschur 11/4, Frno a Mišových po 4 – G. Vadkerti 7, B. Papp 6, M. Kucsera 5
pok. hody: 4/4 – 4/3, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talacova