V dohrávkach si domáci a hostia body podelili, dva zostali na Považí a dva si odniesli Bratislavčania

Po troch týždňoch sa opäť hrala ligová hádzaná na Slovensku. Posledný októbrový deň ponúkol dve dohrávky predchádzajúcich kôl Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021, v ktorých sa presadili papieroví favoriti. V dohrávke 7. kola sa v Partizánskom presadili hostia z ŠKP Bratislava, keď nad mladíkmi z HK Agro Topoľčany vyhrali 25:18 (13:10). Topoľčanci uzatvárajúci aktuálne poradie súťaže sa v I. polčase ešte držali takpovediac na dohľad. Ešte aj v polovici druhého dejstva sa dotiahli na 14:18, ale hráči ŠKP vzápätí troma gólmi definitívne otupili ich snahu o obrat. Bratislavčania sa v tabuľke posunuli na 3. priečku hneď za Považanov. Tí v dueli dvoch šesťbodových tímov v rámci 8. kola pokorili na svojej palubovke HKM Šaľa 28:26 (14:10), keď takmer tretinu ich gólov dosiahol reprezentačný krídelník Martin Briatka (9/4). Hádzanári MŠK Považská Bystrica vyhrali úvodnú päťminútovku 4:0, neskôr viedli aj šesťgólovým rozdielom (14:8), ale nezvládli vstup do II. polčasu a umožnili Šaľanom obrat. Hráči HKM dvoma gólmi Tomáša Bogára otočili na 20:19 v 47. min. Domácim sa potom podarilo opäť nakloniť skóre na svoju stranu až v 56. min (25:24), v presilovke zvýšili na 26:24 a v závere už víťazstvo z rúk nepustili.

Výsledky sobotňajších stretnutí dohrávaných kôl Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
7. kolo:
HK Agro Topoľčany – ŠKP Bratislava 18:25 (10:13), hralo sa v Partizánskom
Najviac gólov: Sobota 5, Halo 5/4, O. Tóth 4 – Mikéci 8/4, Birdahič 5, Kysel 3
pok. hody: 4/4 – 4/4, vylúčení: 6 – 8, rozhodovali: Haščík a Oťapka
8. kolo:
MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 28:26 (14:10)
Najviac gólov: M. Briatka 9/4, Sloboda, Ivanicja, Vallo a Jurák po 3 – Meľnyk 6, Magdolen a Bogár po 5
pok. hody: 4/4 – 1/1, vylúčení: 6 – 4, ČK: 56. Magdolen (Šaľa), rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová