Načítavanie údajov ...

V Dunajskej Strede zápas kvalitnej úrovne, tímy potvrdili svoje ambície

Otvorenie novej ligovej sezóny si nenechal ujsť ani reprezentačný kouč hádzanárok Slovenska Pavol Streicher. Nechýbal vo štvrtok v hľadisku dunajskostredskej haly a v predohrávke 1. kola spoločnej slovensko-českej MOL ligy bol svedkom remízy 24:24 (12:11) v podaní miestneho HC DAC a hostiek z HK Slovan Duslo Šaľa. O svoje dojmy sa podelil v rozhovore pre slovakhandball.sk.

Ako sa vám pozdávala úroveň stretnutia na Žitnom ostrove?
– Myslím si, že duel splnil očakávania. Na úvod sezóny mal veľmi dobrú úroveň. Oba tímy potvrdili ambície v tomto ročníku. Navyše, zápas veľmi dobre a s prehľadom rozhodovala dvojica arbitrov Haščík – Oťapka, ktorá tiež prispela k jeho úrovni.

Čo vás najviac zaujalo?
– Videli sme dva tímy, ktoré hrali odlišným štýlom najmä v obrane. Trénerovi DAC Debremu sa v relatívne krátkom čase podarilo integrovať do konceptu hry nové hráčky. V postupnom útoku sme boli svedkami pekných akcií. Pozitívne bolo, že obe družstvá mali snahu hrať vo vysokom tempe.
Kouč Šale Pčola zvolil formu obrany nezvyklú pre slovenské prostredie, svojim zverenkám naordinoval variant 1 – 2 – 3. Ide o aktívnu obranu, pri ktorej sa napáda súper a je sústavne pod tlakom. Z jeho strany progresívne riešenie a určite obohatenie v našej súťaži. Duslo ukázalo, že s príchodom skúsených hráčok Tulipánová, Varjassiová, Tisajová bude treba s ním veľmi vážne počítať. Šalianky majú viac alternatív na prestriedanie, čo sa môže byť v konečnom dôsledku ukázať ako dôležité v boji o najvyššie priečky nielen v národnom play-off, ale aj v MOL lige.

Prečo ste si vybrali práve tento zápas?
– Aj minulý rok som bol na otváracom zápase v Dunajskej Strede proti DHK Baník Most. Teraz sa mi tiež naskytla šanca, tak som ju využil a môžem povedať, že moje očakávania sa potvrdili.

Ako vidíte účinkovanie slovenských klubov v konkurencii súperov z ČR?
– Pokiaľ ide o slovenské družstvá v MOL lige, tak sme síce stratili kvantitu (v súťaži oproti minulému ročníku nepokračujú Hlohovec a Bánovce, pozn.), ale kvalitatívne pôjdeme smerom nahor. To sa ukázalo aj v tomto zápase. K Dunajskej Strede a Šali sa určite pridá aj Iuventa Michalovce a mladé hráčky Prešova, ktorý síce stratil Medveďovú s Popovcovou, výkonnostne porastú. Slovenská ženská klubová hádzaná na kvalite nestratila, práve naopak.

Ako sa vám pozdávali výkony adeptiek na reprezentačný dres?
– Videli sme ich tam veľa a žiadna z nich nesklamala. V dunajskostredskom družstve podala veľmi dobrý výkon Viktória Oguntoye, žiaľ, Réka Bíziková sa v I. polčase zranila a potom hrala s určitými obmedzeniami, Monika Rajnohová dirigovala hru v útoku tak, ako sme zvyknutí, Kika Pastorková zvádzala na poste pivotky dynamické súboje na bránkovisku a bola veľmi nebezpečná v útoku. Boglárka Bíziková po zranení ruky zasiahla do priebehu len fázovite, ale keď sa rozhodovalo o osude stretnutia, dala posledné dva góly svojho družstva, čím len potvrdila, aké je cenná pre DAC.
Na šalianskej strane sa mi veľmi páčila Barbora Königová, ktorá v obrane hrala ako vysunutý hrot a dala prvých päť gólov svojho tímu. Výkonom zaujala Natália Némethová, z ktorej rastie veľmi dobrá spojka. Veľmi príjemne prekvapila na pravej spojke Karolína Matušincová, ktorá dávala góly z prekvapujúcich striel. Katka Pócsíková skórovala predovšetkým z pokutových hodov, k lopte sa dostávala skôr sporadicky a viac vyvíjala priestorovú aktivitu. V zakončení z krídla sa objavovala pomenej.

Predohrávka napokon nemala víťaza, zrodila sa zaslúžená remíza?
– Deľba bodov je spravodlivá, ale hráčky Dunajskej Stredy i Šale mi v závere možnosti na strhnutie víťazstva na svoju stranu.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022