V historickom košickom derby deľba bodov, Slavia dvojciferne v Hodoníne

Historicky prvé košické derby v najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov nemalo víťaza. Družstvá HK a Crows sa v stredajšom vzájomnom súboji, ktorý bol dohrávkou 7. kola Slovnaft handball extraligy mužov a tímy si v ňom vymenili výhodu domáceho prostredia stanovenú podľa pôvodného vyžrebovania, zrodila remíza 23:23. Po prvom polčase boli k zisku dvoch bodov bližšie hostia, ktorí v jeho priebehu vyhrávali trojgólovým rozdielom. Domácemu nováčikovi však vyšiel vstup do druhého dejstva, HK otočil na 16:15. Hoci Crows potom opäť naklonili skóre na svoju stranu, pred záverečnou desaťminútovku mali dvojgólové manko (20:22). Na konečných 23:23 vyrovnal šéf Crows Maroš Šiška, potom ešte zostávali vyše dve a pol minúty hry, ale už nikto neskóroval. Zmierlivý výsledok posunul Crows na 3. miesto tabuľky SHE pred Šaľanov, hádzanári HK zostali na 6. pozícii.
Siedme víťazstvo za sebou dosiahli hádzanárky DHC Slavia Praha, ktoré sa držia na 2. priečke tabuľky MOL ligy. Zverenky slovenského trénera Františka Urbana, ktorý mal na zápasovej súpiske aj krajanku Vladimíru Kišíkovú, potvrdili úlohu favorita v stredajšej predohrávke 17. kola. Na pôde HK Hodonín vyhrali dvojciferným rozdielom 34:24. Posledný tím tabuľky však držal s Pražankami krok dve tretiny duelu – v 42. min prehrávali len 19:22. Slavia však v ďalšej desaťminútovke unikla na 29:20 a bolo rozhodnuté.

Výsledok stredajšieho stretnutia Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
dohrávka 7. kola:
HK Košice – Košice Crows 23:23 (12:14)
Najviac gólov: Hriňák 6, M. Baláž 6/2, E. Ľoch a Guzy po 3 – A. Radčenko 5, P. Hruščák 5/1, R. Pecha 4
pok. hody: 2/2 – 1/1, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali Daňo a Sabol

Najbližší program Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
sobota 19. 12.
dohrávka 6. kola: duel Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec odložili na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 (HC Sporta Hlohovec)
dohrávka 8. kola: 18.00 h HK Košice – MHC Štart Nové Zámky, rozhodujú Cibere a Richvalský

Výsledok stredajšieho stretnutia MOL ligy žien 2020/2021:
predohrávka 17. kola:
HK Hodonín – DHC Slavia Praha 24:34 (13:16)
Najviac gólov: Krejčíková 6, Kalinová 5/2, Cyganová 4 – Míšová 9, A. Novotná 6/1, V. Galušková 6/3