Načítavanie údajov ...

V Iuvente aj juniorská reprezentantka Dvorščáková, Michalovce bez Kompaniecovej

Juniorská hádzanárska reprezentantka SR Alena Dvorščáková si po návrate z majstrovstiev Európy do 19 rokov v Slovinsku našla nový angažmán. Doteraz opora ŠŠK Prešov, ktorý sa však neprihlásil do MOL ligy, zostala na východe republiky, ale zamierila do najlepšieho ženského slovenského klubu. Devätnásťročná spojka si bude obliekať dres úradujúceho šampióna MŠK Iuventa Michalovce.

„Vedeli sme o jej talente, a preto sme ju chceli získať. Musím sa poďakovať funkcionárom Prešova, ktorí nebránili svojej hráčke v odchode a rýchlo sme sa dohodli na podmienkach prestupu k nám,“ povedal pre Noviny Zemplína sa tréner a športový riaditeľ michalovského klubu Ján Beňadik.

Dvorščáková získala v ankete SZH za rok 2020 ocenenie Talent do 20 rokov. „Nadišiel čas, keď by som sa mala hádzanársky posunúť a Iuventa je v tomto smere pre mňa správna adresa. Vnímam hádzanársky posun mojej bývalej spoluhráčky Martiny Popovcovej a rovnako napredovať aj ja,“ vyjadrila sa pre Noviny Zemplína Dvorščáková, ktorá je štvrtou posilou Iuventy po brazílskej brankárke Almeidovej, českej spojke Ryšánkovej a návrate Wollingerovej z materskej dovolenky.

Naopak, Michalovce sa musia zaobísť bez ukrajinskej kanonierky Iryny Kompaniecovej, ktorú čakajú materské povinnosti.  Jej miesto v spojkovom rade by mohla zaujať práve spomenutá Dvorščáková.

Autor: slovakhandball.sk

Foto: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022