Načítavanie údajov ...

V Iuvente nechcú šiť horúcou ihlou, potrebujú konštantnosť výkonov

Úradujúci hádzanársky majster Iuventa Michalovce je vo výsledkovej kríze. Tím zo Zemplína už v piatich súťažných dueloch (v troch v lige a dvoch na európskej scéne) neokúsil chuť víťazstva, čo sa v ostatných sezónach najlepšiemu ženskému klubu na Slovensku prihodilo naposledy pred takmer 10 rokmi. V tabuľke MOL ligy žien klesol na 5. miesto a rozlúčil sa aj s účinkovaním v Pohári EHF. Naposledy prehrali Michalovčanky dokonca na pôde nováčika súťaže v Dunajskej Strede.

„Za posledné týždne sa toho na nás nazbieralo viac ako dosť. Keď sa pozriete iba na zápas v Dunajskej Strede, potom to môže vyzerať ako kritické. Vzniknutú situáciu si musíme rozanalyzovať a sami hľadať cestu von. Nemôžeme však šiť horúcou ihlou a po jednej prehre zvaliť všetko, čo sme tu štyri mesiace budovali. Naším obrovským problémom je stabilizácia výkonov,“ vyjadril sa pre Noviny Zemplína športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik.

V MOL lige majú z ostatných troch súbojov bilanciu 0 – 1 – 2. Okrem prehry s Dunajskou Stredou (24:26), tesne podľahli aj Mostu (25:26) a jediný bod získali doma so Slaviou Praha (26:26). „Odohrali sme dobré stretnutie v Moste. V úplnom závere sme stratili víťazstvo. Ja neviem, či sa to naštrbilo v tých posledných minútach, ale keby neprišli, určite teraz nerozoberáme aktuálnu situáciu. Odohrali sme dva dobré zápasy s francúzskym vicemajstrom Nice, v ktorých sme dokonca mohli aj pomýšľať na postup. Medzitým, ale prišiel remízový domáci nezdar so Slaviou Praha, kde sme opäť nezvládli záver. S Nice sme ukázali, že vieme hrať hádzanú, ktorá spĺňa aj európske parametre. Potom, ale príde takýto výkon, aký sme podali v sobotu v Dunajskej Strede, a na všetko pozitívne sa zabudne. Nemyslím si, že prehra v Dunajskej Strede bola odrazom našej výkonnosti. Skôr to pripisujem nastaveniu družstva, ktoré si asi myslelo, že sa mu nič nemôže stať. Keď to však teraz správne uchopíme, môže byť táto prehra, ktorá bola naša blamáž, pre tím najdôležitejším zápasom v sezóne,“ pokračoval v hodnotení uplynulých vystúpení Beňadik.

Neúspešná séria by mohla roztriasť stoličku pod koučom Petrom Dávidom, ale aj priniesť vyvodenie dôsledkov voči hráčkam majstrovského kádra. „S trénerom normálne debatujeme o veciach. Keď už nehráme európsky pohár, máme priestor na to, aby sme sa venovali individualitám. Teraz musíme pracovať na tom, aby sme družstvo výkonnostne zastabilizovali. Nie je totiž možné, že v priebehu týždňa trápime francúzskeho vicemajstra a potom prehráme na ihrisku tímu, ktorý hral vlani prvú slovenskú ligu. Je to vždy o vývoji družstva. To, že sme teraz spadli na ústa, nemusí byť len zlé. V pondelok sme mali spoločné sedenie s hráčkami a povedali sme si konkrétne veci k danej situácii. Verím, že dievčatá to pochopili,“ dodal športový riaditeľ Iuventy, ktorý sa vyjadril aj k ambíciám v ďalšom priebehu ročníka: „Pred sezónou sme si nastavili cieľ zisku národného titulu a Slovenského pohára. Druhým a rovnako dôležitým je vývoj družstva a hráčok. Popritom si chceme kontrolovať situáciu v lige tak, aby sme si nepustili pred seba slovenské tímy.“

Autor: SITA, Foto: HC DAC Dunajská Streda Facebook

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022