Načítavanie údajov ...

V Kisvárde nedostávala príležitosť, s Krimom Ľubľana úspešne účinkuje v Lige majstrov

Marianna Rebičová (spojka RK Krim Mercator Ľubľana) „Napredujem predovšetkým v hre v útoku. Musím povedať, že si verím viac ako pred rokom!

Marianna Rebičová v lete 2018 opustila michalovský klub a z Iuventy zamierila na svoj prvý zahraničný angažmán. V maďarskej Kisvárde sa však jej predstavy nenaplnili, a tak sa pred aktuálnou sezónou presunula ešte južnejšie a stala sa hráčkou slovinského šampióna RK Krim Mercator Ľubľana. Pôsobenie v tíme 24-násobného majstra jej prináša viac potešenia, navyše s ním účinkuje aj v prestížnej Lige majstrov. Svedčia o tom jej slová v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Počas víkendu ste zvládli dôležitý duel v Lige majstrov. Vďaka čomu ste uspeli v odvete proti Mostu?

– Myslím si, že prvý polčas nám nevyšiel podľa našich predstáv, ale druhé dejstvo už vyzeralo inak. Dodržali sme taktiku, ktorý nám určil tréner, a podľa mňa sme hrali koncentrovanejšie ako Most. Nerobili sme až toľko zbytočných chýb. Určite nás zaskočila doslova osobná obrana v podaní domácich, ale zvládli sme to a zápas dotiahli do víťazného konca.

 

Boli ste pod veľkým tlakom pred zápasom?

– Nedá sa povedať, že sme boli pod veľkým tlakom. Nikto nevytváral na nás tlak. Uvedomovali sme si, o čo hráme. Myslím si, že každá hráčka vedela, o čo ide. Určite tam bola aj nervozita, ale len minimálna. Taká tréma je asi pred každým zápasom.

 

Išli ste do Chomutova s jednoznačným cieľom odplatiť súperovi domácu prehru?

– Jednoznačne musím povedať, že áno. Dôkladne sme sa na Baník Most pripravovali. Príprave sme sa venovali dva týždne, či na tréningoch, kde sme hľadali skúšali recept na hru českého šampióna, alebo videoanalýzou.

 

Teraz už veríte, že vám postup neujde?

– Áno, veríme, že už nám miestenku do hlavnej skupinovej fázy naši konkurenti nevyfúknu. Myslím si, že Most nedokáže vyhrať na palubovke Györu. Maďarský líder má síce už istotu postupu, ale duel určite nevypustí.

 

Pre vás osobne sú to prvé skúsenosti s touto prestížnou súťažou. V čom vidíte najväčší prínos pre vaše herné napredovanie?

– Pre mňa je najpodstatnejšie, že hrávam. Hráčka, ktorá nedostáva príležitosť na ihrisku, nemá žiadne sebavedomie. V tomto vidím veľký posun a prínos, som rada za každú príležitosť, ktorú mi dáva kouč Uroš Bregar. Napredujem predovšetkým v hre v útoku. Musím povedať, že si verím viac ako pred rokom.

 

Ako sa vám zatiaľ pozdáva doterajšie pôsobenie v RK Krim?

– Moje pôsobenie v Krime hodnotím zatiaľ veľmi pozitívne. Cítim sa tu doslova ako doma, vnímam to tu tak, ako keby som hrala v Iuvente. Kolektív je perfektný. Všetko je ideálne, podmienky sú fajn a skutočne sa nemám na čo sťažovať.

 

Už ste sa udomácnili v družstve? Akú v ňom máte pozíciu?

– Áno, dostávam dosť priestoru na ihrisku. V porovnaní s Kisvárdou je to presný opak.

 

Predtým ste hrávali v maďarskom KKC Kisvárda. Bola to pre vás veľká zmena?

– Zmena to bola pre mňa len v dobrom slova zmysle. Myslím si, že môj prestup do Krimu bol správnou voľbou.

 

Ako sa cítite v reprezentácii pod vedením nového trénera Pavla Streichera?

– Zatiaľ hodnotím pôsobenie v reprezentácii pozitívne. Musíme napredovať a nadviazať na ostatný kvalifikačný zápas so Srbskom, hoci sme v ňom nezvíťazili. V tomto stretnutí nevyhral lepší, ale šťastnejší. Myslím si, že pod taktovkou kouča Streichera máme šancu postúpiť konečne na vrcholové podujatie a myslím si že každá z nás po tom túži.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook RK Krim Mercator

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022