Načítavanie údajov ...

V kvalifikácii MS bez L. Urbana, do osemnástky sa nedostal ani mladík Mišových

Hádzanári Slovenska v stredu zakončili sériu troch novoročných medzištátnych zápasov, ktorými vyvrcholila ich príprava na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte. Turnaj 1. skupiny za účasti aj tímov Litvy, Faerských ostrovov a domáceho Luxemburska absolvujú od piatka do nedele v Luxemburgu (10. – 12. 1. 2020). Práve po trojici stretnutí – s Rakúskom (27:32) a Saudskou Arábiou (25:26, 28:26), v ktorých si Slováci testovali formu, sa vykryštalizovala zostava na kvalifikáciu. Hlavný tréner mužov SR Peter Kukučka mal počas uplynulých siedmich dní k dispozícii 20-členný káder. Do boja o jednu postupovú miestenku pôjde s 18 hráčmi. Dvaja z pôvodnej nominácie budú vo výprave, ktorá odcestuje vo štvrtok, chýbať. Sú nimi Lukáš Urban a Dávid Mišových. V prípade Urbana, ktorý patrí medzi komplexných hráčov a je oporou úradujúceho slovenského šampióna, zohralo úlohu zranenie kolena. Zotavuje sa z neho od decembra a jeho absencia môže byť citeľná. Reprezentačný zraz opustil už v utorok.

„Keď nebude môcť hrať, tak sa podľa toho zariadime,“ zareagoval ešte pri novoročnom zraze Kukučka, ktorý si už vtedy uvedomoval, že sa s kolegami z realizačného tímu budú musieť pripraviť aj na alternatívu, že nebudú môcť využiť služby prešovskej spojky.

Ľavoruký krídelník Mišových bol na decembrovom zraze s prípravnými duelmi proti Česku nováčikom v národnom tíme mužov Slovenska. Na post hráča nemeckého HSV Bad Blankenburg má Kukučka k dispozícii skúseného Tomáš Urbana a alternatívou je aj Marek Kováčech, ktorý dostal pred talentovaným mladíkom prednosť v nominácii na dôležitý kvalifikačný turnaj.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na I. fázu kvalifikácie o postup na MS 2021 (10. – 12. 1. 2020):
Brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Marek Kováčech (Union JURI Leoben/Rak.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Tomáš Urban (Košice Crows)
Spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Hlinka (HC Zubří/ČR), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: Michal Smrčok

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022