Načítavanie údajov ...

V Lige majstrov len Tatran Prešov, Iuventa sa do prestížnej súťaže neprihlásila

Zoznam slovenských účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží ešte nie je definitívne známy, ale zatiaľ je istá situácia ohľadom účasti dvoch majstrovských klubov. Minimálne zastúpenie v sezóne 2019/2020 sa postará úradujúci majster v kategórii mužov.

„Už vieme, že z dvojice našich úradujúcich šampiónov, ktorí museli oznámiť svoje stanovisko hneď prvý pracovný deň po skončení bojov o titul, prejavil záujem o štart v Lige majstrov iba ten mužský – Tatran Prešov. Iuventa Michalovce nebude štartovať v LM žien,“ informoval agentúru SITA športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Pre ostatné európske pohárové súťaže klubov je uzávierka prihlášok 18. júna. „Ešte máme nejaký priestor, dovtedy môžu kluby zvážiť svoju účasť a prihlásiť sa do európskych pohárov,“ dodal Brunovský.

V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú trojica klubov – Tatran Prešov v Lige majstrov, MŠK Považská Bystrica vo Vyzývacom pohári (muži) a Iuventa Michalovce v Pohári EHF (ženy).

Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022