Načítavanie údajov ...

V Lubine skoro ako doma, Bujnochová posilou poľského šampióna

Nielen Marianna Rebičová (MKS FunFloor Lublin) zamierila v lete do Poľska. Ďalšou slovenskou hádzanárskou reprezentantkou, ktorá bude pôsobiť v najvyššej súťaži u našich severných susedov je Karin Bujnochová. Dvadsaťsedemročná spojka, ktorá hrala doteraz vo francúzskom Achenheim Truchtersheim Handball, kam prestúpila v lete 2018 z HK Slovan Duslo Šaľa, sa stala hráčkou MKS Zaglebie Lubin. Nová posila poľského šampióna z uplynulých dvoch sezóny v tejto súvislosti poskytla rozhovor pre slovakhandball.sk.

Máte za sebou 4 sezóny vo Francúzsku. Aké to bolo obdobie v druholigovom Truchtersheime?
– Bola to pre mňa zaujímavá životná etapa, ktorá ma veľmi veľa naučila. V hádzanárskom a predovšetkým v osobnom živote. V klube ATH Handball som sa cítila dobre, no posledné obdobie som mala pocit, že už potrebujem zmenu, a tak som sa rozhodla zmeniť pôsobisko.

Už vlani na jar ste v našom rozhovore naznačovali, že uvažujete nad zmenou klubu i krajiny. Napokon ste v ATH potiahli ešte jednu ďalšiu sezónu. Teraz už nastal čas na nový angažmán?
– Áno, rozhodla som sa zostať ešte jednu sezónu. Bolo to z toho dôvodu, že v klube sa udiali nejaké zmeny. Spomeniem napríklad príchod českého trénera Jana Bašného a taktiež som sa rozhodla pre štúdium na univerzite v Štrasburgu.

Od aktuálnej sezóny si obliekate dres MKS Zaglebie Lubin. Ako ste sa ocitli v tíme úradujúceho poľského majstra?
– Ponuku z Lubinu som mala už dlhšiu dobu. Dlho som zvažovala aj iné možnosti v iných krajinách, ale napokon ponuka od poľského majstra bola najlepším riešením v danom období.

Na aké dlhé obdobie ste sa dohodli?
– Dohodli sme sa na zmluve na jeden rok s ročnou opciou.

Zvažovali ste aj iné možnosti? Nemali ste ponuky z I. ligy vo Francúzsku?
– Počas môjho pôsobenia v ATH Handball som mala viackrát ponuku z najvyššej francúzskej súťaže, ale načasovanie, bohužiaľ, nikdy nebolo ideálne. Posledná ponuka prišla po decembrových MS 2021 v Španielsku, teda v polovici sezóny, čo bolo komplikované. A vždy sme na rozhodnutie dvaja s priateľom, takže vždy hľadáme možnosť, ktorá je vhodná pre obidvoch.

Počas víkendu ste absolvovali ligovú premiéru v novom drese Piotrcovii Piotrków Trybunalski (30:22). Aká bola z vášho pohľadu?
– Bol to môj prvý oficiálny zápas v novom tíme, zvykám si a postupne sa snažím získavať si dôveru trénerky Boženy Karkutovej.

Aké prostredie a zázemie ste našli v klube i celkovo v Lubine?
– Zaglebie Lubin je klub s tými najvyššími ambíciami a zároveň tu panuje rodinná atmosféra. Až 90 percent družstva tvoria reprezentantky svojich krajín, takže sa trénuje kvalitne, ale vo výbornej atmosfére. Osobne ma veľmi teší super kolektív. Keďže Poliaci sú podobná mentalita ako my Slováci a všetko je tu takmer rovnaké, tak mi to ani nepripadá, že som v zahraničí.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: archív K. B.

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022