Načítavanie údajov ...

V marci nakukol do národného tímu mužov, teraz uzavrel dlhodobý kontrakt s Tatranom

Slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Fech spája najbližšie roky svojej ešte len začínajúcej kariéry s Tatranom Prešov. Devätnásťročný pravý krídelník uzavrel v uplynulých dňoch s Tatranom Prešov, ktorého je odchovancom, hráčsku zmluvu na štyri roky. V súčasnosti je najmladším členom v kádri trénera Slavka Golužu s profesionálnym kontraktom.

„Určite som rád, že som prvú profesionálnu zmluvu podpísal s Prešovom, keďže odmalička som tu hrával a teraz budem ďalej pokračovať u mužov. Bola to vždy priorita, aj keď možno boli nejaké ponuky zo zahraničia. Hrať za Tatran Prešov je určite česť a budem sa snažiť odovzdať všetko, aby bol spokojný tréner, ale aj ľudia, ktorí prídu na zápasy,“ uviedol pre klubový web po podpise zmluvy juniorský slovenský reprezentant Tomáš Fech, ktorý v marci tohto roka už nahliadol aj do národného tímu mužov SR.
Pravý krídelník má v zbierke štyri tituly majstra Slovenska v rôznych mládežníckych vekových kategóriách, jeden už oslavoval aj s A-tímom Tatrana v ročníku 2018/2019. „Je to hráč, s ktorým do budúcnosti počítame, aj preto zmluva znie na ďalšie štyri roky, čo by malo Tomášovi dať možnosť rozvíjať sa ďalej a nám zase vychovávať hádzanára, ktorý už ukázal svoj potenciál. Rozhodne je to talentovaný mladík, ktorý už v minulej sezóne dostal priestor v A-mužstve aj v niektorých zápasoch. Samozrejme, teraz záleží na Tomášovi, aby pokračoval v nastolenom tempe a zvládol prechod z dorasteneckých kategórií do seniorskej,“ poznamenal generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický na adresu mladíka, ktorý v ankete SZH získal cenu pre najlepšieho slovenského hráča roka 2018 v kategórii do 20 rokov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022