Načítavanie údajov ...

V marcových zápasoch Euro Cupu bez kapitána

Zmeny v nominácii hádzanárov Slovenska pred duelmi Euro Cupu

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov sa zíde v nedeľu v Bratislave pred trojicou budúcotýždňových duelov Euro Cupu proti Španielsku a Maďarsku. Do nominácie opäť zasiahli rôzne okolnosti, pre ktoré musel realizačný tím urobiť zatiaľ tri zmeny. Z pôvodnej osemnástky nebudú k dispozícii dvaja legionári z Maďarska a jeden zástupca z klubu Niké Handball Extraligy. Chýbať bude kapitán Ľubomír Ďuriš (Gyöngyös), skúsený Jakub Mikita (FTC) a Derviš Birdahič (ŠKP Bratislava).

„Obaja hráči z Maďarska mali pozitívne výsledky testov na koronavírus. Mikitova účasť je ešte teoreticky otvorená. Štart Birdahiča nám neschválila Medzinárodná hádzanárska federácia, teraz je otázne, či bude môcť hrať za nás v októbri/novembri alebo až vo februári 2022, čo by bolo už po domácich ME,“ vysvetlil dôvody absencie hlavný kouč SR Peter Kukučka, ktorý sa vyjadril aj k trojici dodatočne povolaných hráčov: „Pozvali sme Mateja Mikitu z francúzskeho Chartres. Bol zranený, dlho nehral, ale už je v tréningovom procese a klubový kormidelník s ním už ráta na najbližšie zápasy. Sám mi povedal, že je fit a s ničím nemá problém. Na tréningoch bráni i strieľa, absolvuje súboje jeden na jedného…. Príde v nedeľu a uvidíme, ako na tom bude. Namiesto Ďuriša sme na stred nenominovali nikoho, na ľavú spojku sme okrem Mateja Mikitu zavolali aj Lukáša Rakúsa z Hlohovca. Na pravé krídlo sme doplnili Mikuláša Kucseru z Nových Zámkov, ktorý tam popri Ivanicjovi vytvorí dvojicu mladíkov s Tomášom Bogárom.“

Slovenskí hádzanári sa zídu v nedeľu večer 7. marca v Bratislave, kde na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nastúpia v stredu 10. 3. od 18.00 h proti úradujúcim majstrom Európy Španielom, potom v piatok 12. 3. od 19.00 h sa stretnú s Maďarmi, s ktorými je odveta na programe v nedeľu 14. marca od 15.00 h v Győri.

Aktualizovaná nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska na marcový zraz a zápasy Euro Cupu proti Španielsku a Maďarsku:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Juraj Briatka (Kúpele Bojnice/HC Sporta Hlohovec), Ľubomir Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky)

spojky: Lukáš Urban, Matej Mikita (obaja C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (Košice Crows), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022