Načítavanie údajov ...

V MOL lige 2020/2021 trinásť tímov, z toho až 9 českých

Do spoločnej slovensko-českej súťaže sa vráti DHC Plzeň

Pomer účastníkov v MOL lige žien sa zmení. V nadchádzajúcom ročníku bude v spoločnej súťaži štartovať až 9 českých tímov a len 4 slovenské družstvá. MOL liga 2020/2021 bude mať oproti predchádzajúcej sezóne, ktorá sa nedohrala pre pandémiu koronavírusu, o jedného účastníka menej. V sezóne 2019/2020 štartovalo 14 tímov – 8 z ČR a 6 zo SR. Tentoraz to bude nepárny počet a 13-členná ligová súťaž. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou ubudli dva slovenské kluby – HC Sporta Hlohovec a HK Sokol Bánovce nad Bebravou. Naopak, staronovým účastníkom interligy bude DHC Plzeň.

O štart v súťaži prejavili záujem všetky české kluby z nedohraného ročníka 2019/2020, navyše interes o návrat malo aj družstvo DHC Plzeň, ktorému patrila 1. priečka v I. českej lige pred predčasným zrušením ročníka. Exekutíva Českého zväzu hádzanej (ČSH) na štvrtkovom rokovaní preto nominovala do MOL ligy 2020/2021 až deväť českých zástupcov.

„Súťažná komisia ČSH preverila stanoviská aktuálnych účastníkov súťaže k možnému zaradeniu ďalšieho tímu z ČR aj s ohľadom na skutočnosť, že zo SR je predpokladané prihlásenie len štyroch slovenských družstiev. Tiež sme požiadali o stanovisko Slovenský zväz hádzanej, ktorého výkonný výbor schválil účasť deviatich českých klubov v MOL lige žien 2020/2021,“ citoval web ČSH predsedu súťažnej komisie českého zväzu Petra Nováka.

Návrh súťažnej komisie následne schválila vo štvrtok exekutíva ČSH. V MOL lige 2020/2021 budú z ČR štartovať Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, Zora Olomouc, Sokol Písek, Handball Club Zlín, SHK Veselí nad Moravou, HK Hodonín a DHC Plzeň, zo SR Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, MŠK/HC DAC Dunajská Streda a ŠŠK Prešov.

DHC Plzeň nebude úplným novým tímom na mape spoločnej slovensko-českej súťaže, keďže v nej už účinkoval v sezóne 2018/2019.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: plzensky.denik.cz

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022