Načítavanie údajov ...

V MOL lige do konca roka len súboje medzi tímami z rovnakých krajín, v ČR na dva týždne stop

Iuventa v nedeľu proti Prešovu, Šaľa a Dunajská Streda pauzujú

Výrazne narastajúce počty nakazených novým koronavírusom na Slovensku a predovšetkým v Česku neumožňujú momentálne pokračovať v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok podľa pôvodného plánu. V MOL lige 2020/2021 sa v tomto kalendárnom roku budú hrať na základe aktuálneho rozhodnutia vedenia súťaže už len súboje medzi tímami z rovnakých krajín. Dôvodom sú komplikácie pri cestovaní z jednej krajiny do druhej, a tak kompetentní spravili nové vyžrebovanie na najbližšie týždne.

„Výnimku s tzv. bublinou sme nedostali pre stúpajúce čísla nakazených, hoci ministerstvo školstva bolo k tomu naklonené, ale Úrad verejného zdravotníctva SR nám ju neudelil. Upravili sme vyžrebovanie súťaže s tým, že do najbližšej reprezentačnej prestávky, teda do polovice novembra budú proti sebe nastupovať vo vzájomných súbojoch iba slovenské, resp. iba české tímy. Pevne veríme, že sa postupne situácia zlepší a v novom kalendárnom roku, teda od 9. januára 2021, keď sa má v súťaži pokračovať, sa už budú môcť uskutočniť aj cezhraničné zápasy. Ak sa dovtedy nezmenia opatrenia v súvislosti s bojom proti koronavírusu, tak opäť budeme žiadať o výnimku. Momentálne cestovanie cez hranice prináša množstvo komplikácií (vyžadovalo by si aj časté testovanie,…), pre ktoré sme sa rozhodli pre najbližšie obdobie pre tento variant,“ povedal pre slovakhandball.sk k záverom riešenia aktuálnej situácie riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský.

Ako je známe, zo slovenských účastníkov mali ešte pred štartom sezóny problém s koronavírusom v Iuvente Michalovce, v ČR zasiahla pandémia Sokol Písek. „Slovenské ženské kluby sú momentálne v poriadku, takisto aj Písek, ale od utorka nám pribudol na listinu zasiahnutých koronavírusom Hodonín, preto sa nehrá je víkendový domáci duel proti DHC Plzeň,“ dodal Brunovský.

Následne sa situácia opäť zmenila, keďže v Česku schválili nové protiepidemické opatrenia a zákaz športovej činnosti. Vláda České republiky vo štvrtok 8. októbra prijala nové opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 a s platnosťou od pondelka 12. októbra prerušila všetky organizované súťaže na najbližších 14 dní do 25. 10. 2020.

„S ohľadom na vývoj situácie v ČR a narastajúci počet pozitívne testovaných prípadov i hospitalizovaných pacientov sme prijali nariadenie vlády ako nutný a do istej miery predvídateľný krok k zvládnutiu súčasnej krízy. Dúfame, že nariadené obmedzenia skutočne povedú k zlepšeniu súčasného stavu. Z krátkodobého hľadiska sme schopní 14-dňové prerušenie súťaží ustáť, dlhodobejšie prerušenie všetkých súťaží, a to predovšetkým profesionálnych by však bolo celkom zásadným zásahom do termínovej organizácie súťažného ročníka i chodu klubov nielen ako súťažných subjektov ale tiež ako zamestnávateľov a organizácií zaisťujúcich športovanie mládeže. Čím dlhšie bude toto prerušenie, tým hrošia bude táto situácia pre celý náš športu. Verím, že situácia sa skutočne v nadchádzajúcich týždňoch výrazne zlepší a túto náročnú dobu v domácich súťažiach preklenieme. Ako veľmi nešťastné však vnímame konfliktné rozhodnutie o povolení reprezentačných akcií a medzištátnych stretnutí a súčasné uzavretie vnútorných športovísk,“ uvádza sa v stanovisku prezidenta Českého zväzu hádzanej (ČSH) Jaroslava Chvalného.

Nové opatrenia vstúpia do platnosti od nasledujúceho pondelka. „V období od 9. do 11. 10. 2020 sa uskutočnia všetky majstrovské stretnutia organizované ČSH a krajskými zväzmi, avšak z obmedzenia podľa pokynov zo 7. 10. V období od 12. do 25. 10. sa všetky akcie rušia a stretnutia sa odohrajú v náhradných termínoch,“ informoval ČSH na webe handball.cz.

Víkendové duely MOL ligy žien by sa tak mali uskutočniť podľa plánu po nedávnej úprave vyžrebovania. Na neurčito sú odložené stretnutia Poruba – Most (malo sa hrať 14. 10.), Plzeň – Zlín (17. 10.), Poruba – Písek (18. 10.), Písek – Iuventa (21. 10.), Most – Olomouc, Slavia Praha Poruba (oba 24. 10.).

Víkendový program MOL ligy žien 2020/2021 – 6. kolo:
sobota 10. 10.
15.00 h TJ Sokol Písek – DHK Zora Olomouc
nedeľa 11. 10.
18.00 h Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha
18.00 h Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov
HK Hodonín – DHC Plzeň odložili pre COVID-19
HK Slovan Duslo Šaľa, DHK Baník Most, DHC Sokol Poruba a HC DAC Dunajská Streda majú voľno.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022