Načítavanie údajov ...

V MOL lige žien šesť slovenských tímov, v extralige mužov bez Piešťan

V spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok bude po ôsmich rokoch opäť štartovať šesť slovenských klubov. „Áno, je to definitívne. Máme šesticu prihlásených do MOL ligy. K doterajším štyrom pribudla dvojica z I. ligy,“ informoval agentúru SITA riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Ako je známe, v uplynulom ročníku SR zastupovali Iuventa Michalovce, ŠŠK Prešov, HK Slovan Duslo Šaľa a HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Možnosť štartovať v MOL lige 2019/2020 využili aj prvé dva tímy z I. ligy MŠK Dunajská Streda a HC Sporta Hlohovec. Z ČR by sa znovu mala predstaviť osmička tímov. Žrebovanie nového ročníka MOL ligy je naplánované na 18. júna.

V Slovnaft handball extralige mužov ešte nie je menoslov štartujúcich tímov definitívne uzavretý. „Deväť účastníkov je jasných. Isté je, že medzi nimi nebude MHK Piešťany, ktorý nespĺňa kritériá ohľadom mládežníckych družstiev. Momentálne riešime posledného desiateho účastníka,“ prezradil Brunovský. Bude ním jeden z dvojice neúspešných z nedávnej baráže o extraligu – Strojár Malacky alebo HC Tatran Stupava. Oba kluby majú priestor na oficiálne písomné vyjadrenie.

Zoznam prihlásených tímov v SHE 2019/2020 tvoria Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica, HKM Šaľa, MHC Štart Nové Zámky, HC Sporta Hlohovec, HK Agro Topoľčany, ŠKP Bratislava, Slovan Modra a Košice Crows. Novú extraligovú sezónu vyžrebujú 19. júna.

Autor: SITA, Foto: Košice Crows Facebook

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022