Načítavanie údajov ...

V nominácii veľa navrátilcov, sila slovenského tímu oproti marcu vzrastie

Nominácia hádzanárov SR na zvyšné zápasy Euro Cupu

Nielen hádzanárske reprezentantky čakajú v najbližšom čase dôležité zápasy. Mužský národný tím Slovenska odohrá na prelome apríla a mája zostávajúce tri stretnutia prestížneho Euro Cupu. Hlavný tréner SR Peter Kukučka oznámil nomináciu na dvojzápas s Chorvátskom (28. a 29. 4. vo Varaždíne) a duel so Španielskom (1. 5. v Llírii pri Valencii). Do kádra zaradil 19 hráčov. V porovnaní s marcovým zrazom, ktorý priniesol tri vysoké prehry – so Španielskom (18:30) a Maďarskom (15:30 a 26:36) a sklamanie z predvedených výkonov, vzbudzuje nádej na vydarenejšie vystúpenia aj zloženie mužstva. Opäť sú k dispozícii hráči ako Teodor Paul, Marián Žernovič, Dominik Kalafut, Lukáš Péchy, Tomáš Urban, Jakub Prokop, Jakub Mikita, Martin Potisk či Ľubomír Ďuriš. Šancu opäť dostanú ľaváci Marek Korbel či Marek Kováčech, ako aj obranár Otto Kancel. Zo skúsenejších hráčov, ktorí boli na predchádzajúcej akcii, nie je vo výbere Oliver Rábek.

„Určite je potešiteľné, že budú k dispozícii spomenutí hráči. Patria k lídrom tímu. Na predchádzajúcom zraze bolo vidieť, že nám chýbali ich skúsenosti a kvality. Verím, že sa budú môcť dostaviť, budú zdravotne v poriadku a ani nič iné im nebude brániť v účasti. Som presvedčený, že v tomto zložení budeme konkurencieschopnejší v najbližších súbojoch so špičkovými tímami. Minule sme to museli takpovediac lepiť, nebolo to optimálne, čo bolo vidieť aj na výkonoch. Teraz budeme mať viac možností ako to v obrane zladiť a v útoku, kde sme mali naposledy problémy, využiť viac alternatív,“ uviedol kormidelník Slovákov Peter Kukučka.

V marci sa v slovenskej bránke vystriedali Igor Čupryna a Michal Martin Konečný. Teraz je v nominácii iná dvojica. „Opäť som chcel iba dvoch brankárov. Teo Paul a Marián Žernovič sú už zdravotne v poriadku. Čupryna je zranený a Konečný je pripravený, keby bolo treba,“ poznamenal Kukučka, ktorého teší, že post pivota vystuží Dominik Kalafut: „Je v dobrej forme, pod vedením Dana Kubeša dostáva v Nodrhone veľa priestoru a Dominik dôveru spláca kvalitnými výkonmi.“

Z krídelníkov sa vracajú do tímu Lukáš Péchy a Tomáš Urban. „Péchy mal predtým problém s členkom, ale už je fit takisto ako T. Urban, ktorý sa dostal do dobrej formy. Žiaľ, v ich klube sa vyskytol pozitívny prípad na koronavírus, a tak museli ísť všetci do karantény,“ informoval tréner slovenských hádzanárov, ktorý chce vidieť v akcii aj dvoch ľavákov: „Marek Kováčech je skúsený hráč využiteľný na pravej spojke i krídle, predvádza v Rakúsku dobré výkony. Marek Korbel hráva pravidelne a darí sa mu v českej extralige.“

Slováci sa zídu v nedeľu 25. apríla v bratislavskom hoteli Premium.

Nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska na sústredenie a druhú polovicu Euro Cupu – dva zápasy s Chorvátskom a jeden so Španielskom (25. 4. – 2. 5. 2021):

brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.)

pivoti: Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen/Nem.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Lukáš Péchy (TuS Ferndorf/Nem.), Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Urban (TV Emsdetten/Nem.), Tomáš Bogár (HKM Šaľa)

spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Kováčech (Handball Sportunion Leoben/Rak.), Marek Korbel (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Program zápasov SR v Euro Cupe:
28.4.: Chorvátsko – Slovensko (Varaždín)
29. 4.: Slovensko – Chorvátsko (Varaždín)
1. 5.: Španielsko – Slovensko (Llíria)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022