Načítavanie údajov ...

V Poľsku úspešné ťaženie tímu Michalovčana Telekyho

Slovenskej hádzanej robí dobré meno v Poľsku Vít Teleky. Kouč pochádzajúci z Michaloviec vedie od leta 2017 družstvo žien SPR JKS Jaroslaw, s ktorým si vybojoval dva postupy z tretej ligy až do najvyššej súťaže. Navyše, jeho zverenky nie sú ani v poľskej Superlige len do počtu. Naopak, do nového kalendárneho roka pôjdu zo 4. priečky so ziskom 16 bodov z 10 zápasov a s nádejou na medailové umiestnenie.

„Ako nováčik máme jediný cieľ, zachrániť sa medzi elitou. To sa nám po jeseni darí. Nálada v klube je dobrá. Spokojní sú všetci, tréneri, hráčky, vedenie aj diváci, ktorých sme v tomto meste opäť zobudili. Na každý zápas je plná hala a fanúšikovia nás ženú dopredu. Na návštevnosti je vidno, že mesto žije hádzanou. Povedal by som to aj tak, že máme najlepších fanúšikov v celom Poľsku. V Jaroslawi sa dlhšie najvyššia súťaž nehrala. Môžeme však povedať, že mesto športom žije,“ uviedol v rozhovore pre Noviny Zemplína Teleky.

V najvyššej poľskej súťaži účinkuje len osem tímov, podľa michalovského rodáka je výrazný rozdiel medzi Superligou a spoločnou slovensko-českou MOL ligou. „Môžem povedať, že Michalovce, Most, Slavia, Poruba či Šaľa by mohli hrať aj v najvyššej poľskej súťaži. Ďalšie, až sa bojím povedať, že najmä slovenské, by mali problémy aj v prvej lige.“

Teleky je jedným z mála slovenských koučov, ktorí dokázali uspieť aj v zahraničí. „Je veľmi náročné presadiť sa v zahraničí, konkurencia je obrovská. V kurze sú tréneri z Dánska, Nórska, Španielska či Francúzska. Nám na Slovensku trošku ušiel vlak. Ustúpili sme z pozícii. Naša česko-slovenská škola učila hrať hádzanú v Holandsku a teraz sú Holanďanky majsterky sveta. Mali sme naše medzimestské ligy, športové strediská, všetko sa zrušilo. Skrátka sme nezachytili rozbehnutý vlak a teraz je ho ťažké dobiehať. To platí v celej ženskej hádzanej. Pozriete sa na hlavné mesto, ktoré nemá účastníka v MOL lige. Chýbajú nám aj rôzne semináre, ako máme v Poľsku. Ja som však v tomto smere optimista. Verím, že sa ľady čoskoro pohnú a my budeme v ženskej, ale aj v mužskej zložke napredovať,“ dodal pre Noviny Zemplína Vít Teleky.

Pôvodný článok:
http://www.novinyzemplina.sk/clanky.php?id=12722

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022