Načítavanie údajov ...

V Prešove druhý Tunisan a opäť reprezentant

Dianie v slovenských hádzanárskych kluboch je viac-menej pre pandémiu koronavírusu pozastavené. Aj v tomto období sa však pracuje už na nadchádzajúcej sezóne. Svedčí o tom aj aktuálna informácia z Tatrana Prešov, ktorý oznámil meno ďalšej posily. V tíme zo Šariša sa predstaví druhý Tunisan. Po pivotovi Jihedovi Jaballahovi prichádza jeho reprezentačný kolega Anouar Ben Abdallah, ktorý s Tatranom podpísal dvojročný kontrakt. Dvadsaťtriročná ľavoruká pravá spojka prichádza z popredného tuniského klubu Etoile Sportive du Sahel.
Abadallah, 190-centimetrov vysoký rodák z Moknine, vo svojej doterajšej kariére prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami tuniskej reprezentácie a v súčasnosti je stálym členom národného A-mužstva, s ktorým už absolvoval  majstrovstvá sveta v rokoch 2017 (19. miesto) aj 2019 (12. miesto) a v roku 2018 sa tešil v Gabone aj z víťazstva na majstrovstvách Afriky. „Je to hráč, ktorý vo svojom klube hrá na pravej spojke. V reprezentácii ho bývalý tréner Tuniska Antonio Gerona, ktorý momentálne vedie francúzsky Chartres a o Anouarovi nám poskytol cenné informácie, využíval viac na pravom krídle, ale aj na jeho klasickom mieste spojky. Ide o výbušný typ hráča, ktorý rád vyhľadáva situácie jeden na jedného. Zároveň má dobrú aj strelu z vonku, je tiež exekútorom sedemmetrových hodov,“ charakterizoval nového hráča na klubovom webe generálny manažér prešovského klubu Miroslav Benický.
Pre Bena Abdallaha je pôsobenie v Tatrane jeho prvým európskym angažmánom. Do svojich radov sa ho snažili získať aj tímy z Francúzska či Španielska. Pre Tatran sa podľa generálneho manažéra rozhodol predovšetkým z dvoch dôvodov. „Zavážilo, že sme už mali podpísanú zmluvu s Jihedom Jaballahom, ktorý bol aj pre Anouara lákadlom, keďže je dôležitým pilierom v tuniskom národnom tíme. Verím, že spoločne bude aj ich aklimatizácia a adaptácia v Prešove prebiehať rýchlejšie a herne nadviažu na svoju spoluprácu z reprezentácie. Anouarovi sa navyše páčilo aj to, že v tíme máme pestré zastúpenie z viacerých krajín,“ dodal Benický.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022