Načítavanie údajov ...

V Prešove odvolali trénera Antla, Tatran dočasne povedie Pupík

Po necelom roku sa skončilo pôsobenie 44-ročného Radoslav Antla na lavičke hádzanárov majstrovského Tatrana Prešov. Vedenie klubu ho odvolalo po sobotňajšom domácom stretnutí českej extraligy, v ktorom Šarišania len remizovali s Kopřivnicami (35:35). V tabuľke najvyššej slovenskej súťaže figurujú na 2. mieste s jednou prehrou a v ČR im patrí s bilanciou 7 – 3 – 3 štvrtá priečka.

„Dôvodom odvolania sú neuspokojivé výsledky tímu. Radovi Antlovi týmto ďakujeme za odvedenú prácu pre klub, na ktorého úspechoch sa podieľal ešte za svojej hráčskej kariéry, a preto bude navždy dôležitou súčasťou jeho histórie. V ďalšej trénerskej kariére mu želáme mnoho úspechov,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Stanislav Pupík.
Práve jeho poveril majiteľ klubu Miloslav Chmeliar dočasným vedením mužstva. Ak nebude Antlov nástupca známy v najbližších hodinách, tak Pupík ako držiteľ trénerskej A-licencie povedie Prešovčanov aj v utorkovom domácom zápase Európskej ligy proti švajčiarskemu majstrovi Kadetten Schauffhausen.

Bývalý slovenský hádzanársky reprezentant Radoslav Antl sa ujal taktovky v Tatrane Prešov začiatkom tohto kalendárneho roka, keď sa dohodol na 3,5-ročnom kontrakte. Na lavičke vystriedal chorvátskeho trénera Slavka Golužu a mužstvo doviedol k 17. titulu majstra SR. Golužov návrat neprichádza momentálne do úvahy, keďže pred pár dňami sa stal lodivodom PPD Záhreb.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022