Načítavanie údajov ...

V reprezentácii predkadetov pred EYOF vynútená zmena

Presne týždeň zostáva do začiatku XVI. letnej edície Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý sa od 24. do 30. júla 2022 uskutoční v Banskej Bystrici a okolí. Na multišportovom podujatí sa predstavia aj obe predkadetské hádzanárske reprezentácie Slovenska. Chlapci (ročníky narodenia 2005 – 2006) zakončili uplynulú sobotu týždňové sústredenie v Bratislave. Najbližšie sa zídu koncom tohto týždňa v Púchove, odkiaľ sa vzápätí v sobotu presunú do Zvolena, ktorý bude ich prechodným domovom a zároveň aj dejiskom zápasov turnaja chlapcov.
„Ešte sme nemali možnosť vyskúšať si halu, v ktorej sa bude hrať. Je to Ice Arena, tréningová hokejová hala s ľadovou plochou, ktorá sa po položení palubovky zmení na arénu pre halové športy. Zoznámime sa s ňou až tesne pred začiatkom podujatia,“ informoval manažér tímu predkadetov Martin Ďurček.
V oficiálne schválenej nominácii trénerskej dvojice Martin Spuchlák – Tomáš Kysel je 15 hráčov, ale príde ešte k zmene. Žiaľ, vynútenej. „Ronald Mojzes hrajúci na poste spojky utrpel na tréningu zranenie zápästia,“ poznamenal Ďurček.
Predkadeti už do začiatku EYOF 2022 nebudú hrať prípravné zápasy. „Posledné dva oficiálne medzištátne sme absolvovali pred mesiacom vo Francúzsku s tamojšou reprezentáciou (29:34 a 29:32). Na tréningoch však hrajú chalani simulované duely proti sebe. Okrem toho sme stihli aj tímbildingovú akciu – laser game,“ prezradil manažér slovenského tímu.
Mladí slovenskí hádzanári by sa v nedeľu 24. júla mali zúčastniť na slávnostnom otvorení podujatia v Banskej Bystrici a v pondelok nastúpiť na svoj prvý zápas v rámci A-skupiny, v ktorej budú ich súpermi Nemci, Portugalčania a Slovinci.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EYOF

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022