Načítavanie údajov ...

V Šali reprezentantky SR za postupom do play-off, o víťazovi kvalifikačnej skupiny by mal rozhodnúť duel s Ukrajinou

Vo Francúzsku sa pre kontinentálnu elitu vo štvrtok začnú majstrovstvá Európy 2018 v hádzanej žien, o deň neskôr odštartujú slovenské reprezentantky svoje snaženie v boji o postup na svetový šampionát 2019 v Japonsku. Slovenky budú v Šali od piatka 30. novembra do nedele 2. decembra účinkovať v I. fáze kvalifikácie. Na turnaji 1. skupiny budú v šalianskej Mestskej športovej hale ich súperkami postupne výbery Ukrajiny (30. 11.), Izraela (1. 12.) a Kosova (2. 12., vždy od 18.00 h). Do play-off postúpi víťaz skupiny a druhý tím konečného poradia za predpokladu, že bude mať najlepšiu bilanciu spomedzi všetkých štyroch družstiev na 2. priečkach jednotlivých skupín.

„O víťazovi skupiny sa rozhodne už v prvom zápase, v ktorom nás čaká najväčší konkurent Ukrajina. Škoda, že to takto vyšlo. Radšej by som si Ukrajinky najskôr pozrel na vlastné oči. Majú veľa dobrých hráčok pôsobiacich v rôznych kvalitných zahraničných kluboch. Keď sa dajú dokopy, môžu byť veľmi silné. Ďalších dvoch účastníkov skupiny, ktorými sú Izrael a Kosovo, je pre nás povinnosť zdolať,“ uviedol kormidelník žien SR Ján Packa a pokračoval: „Naším cieľom je v každom prípade postup. Hráme v domácom prostredí. Zažil som plnú šaliansku halu, keď ľudia sedeli aj na schodoch počas zápasov Dusla v európskych pohároch. Verím, že aj tentoraz si fanúšikovia hádzanej nájdu cestu do hľadiska. Tí šalianski dokážu utvoriť žičlivú atmosféru a majú radi hádzanú. My sa im s dievčatami vynasnažíme pripraviť dobrý zážitok.“

Slovenky sa na kvalifikačné vystúpenie pripravujú od začiatku minulého týždňa, v ktorom absolvovali aj trojzápasovú hernú previerku na medzinárodnom turnaji „O štít mesta Cheb“, kde skončili tretie po prehre s Chorvátkami (20:22), výhre nad Švajčiarkami (35:22) a prehre s Češkami (20:22). Na kvalifikačný turnaj sa pripravuje 17-členný káder, v ktorom nefiguruje zranená ľaváčka Veronika Habánková. Od nedele doň pribudla jej klubová spoluhráčka z Iuventy Michalovce Tetyana Fiľková-Trehubová.

Šestnásť účastníkov I. fázy rozdelil žreb do štyroch štvorčlenných skupín, z ktorých postúpia ďalej víťaz a najlepšie družstvo z 2. priečok. Druhá fáza (play-off) sa bude hrať od 31. mája do 6. júna 2019, z nej vzíde 9 postupujúcich na 24. MS, na ktorých bude 13 európskych účastníkov. Francúzsko ako svetový šampión z roku 2017 má istú účasť, ešte sa k nemu pridá najlepšie trio z ME 2018 vo Francúzsku.

Nominácia hádzanárok Slovenska na I. fázu kvalifikácie MS 2019 (Šaľa, 30. 11. – 2. 12. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Julia Kučerová (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce)

Zloženie ďalších skupín I. fázy kvalifikácie MS 2019 v hádzanej žien v Japonsku (víťazi skupín a najlepší tím z 2. priečok postúpi do play-off):
1. skupina: Slovensko, Kosovo, Ukrajina, Izrael
2. skupina: Švajčiarsko, Faerské ostrovy, Litva, Fínsko
3. skupina (Amyntaio/Gréc., hrali 23. – 25. 11.): 1. Bielorusko 6 bodov, 2. Grécko 4, 3. Portugalsko 2, 4. Taliansko 0
4. skupina: Turecko, Macedónsko, Island, Azerbajdžan

Program 1. skupiny (Šaľa/SR):
piatok 30. 11.
Kosovo – Izrael (15.30 h), Slovensko – Ukrajina (18.00)
sobota 1. 12.
Ukrajina – Kosovo (15.30), Izrael – Slovensko (18.00)
nedeľa 2. 12.
Ukrajina – Izrael (15.30), Slovensko – Kosovo (18.00)

Všetky zápasy kvalifikácie budú naživo vysielané na YouTube kanáli Slovak Handball Federation:

https://www.youtube.com/user/SlovakHandball 

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022