Načítavanie údajov ...

V Šali šláger, v Písku koronavírus

Po mesiaci príde opäť na vzájomnú konfrontáciu dvoch dlhodobo najlepších slovenských ženských hádzanárskych tímov. Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa si už v závere augusta zmerali sily v súboji o jedinú udelenú trofej v uplynulej sezóne narušenej pandémiou koronavírusu.

Tentoraz sa pôjde o súboj v rámci spoločnej slovensko-českej ligy žien, šláger 5. kola MOL ligy 2020/2021 sa bude hrať v sobotu 26. 9. od 18.00 h na šalianskej palubovke. V Bardejove na turnaji Final 4 Slovenského pohára vyhrala Iuventa 31:27. Duslo má šancu na odplatu. Šalianske hádzanárky však už dva a pol roka neokúsili pocit z ligového víťazstva nad Zemplínčankami.

„Myslím si, že tento duel bude veľmi vyrovnaný. Dôležitý bude každý gól. Už v pohári sme ukázali, že sa vieme s nimi popasovať a veríme, že práve naši fanúšikovia a domáce prostredie nám pomôžu zdolať Michalovce,“ uviedla pre slovakhandball.sk Némethová. Šalianky v uplynulom kole pauzovali, ale v ostatnom zápase vysoko prehrali v Olomouci (23:31). „Zápas s DHK Zora nám nevyšiel, no práve preto sa budeme snažiť získať doma dôležité body. Osobne mi nevadí, že máme ťažšieho súpera aj z toho dôvodu, že víkend predtým sme mali voľno.“

Viaceré aktérky tohto atraktívneho súboja, v ktorom šiesty tím neúplnej tabuľky hostí piate družstvo, sa po ňom presunú do Púchova na zraz slovenskej reprezentácie. „Verím, že práve tam pôjdem s víťaznou náladou,“ želá si talentovaná šalianska spojka, ktorá sa dala dokopy zo zdravotných problémov. „Počas môjho zranenia som bola v často v kontakte s reprezentačným trénerom Pavlom Streicherom, ktorého som informovala o mojom zdravotnom stave. Žiaľ, bolo to náročnejšie vzhľadom na situáciu, ktorá na Slovensku nastala. Veľmi ma teší, že aj po zranení som sa dostala do reprezentačného výberu. Budem sa snažiť trénerovi dôveru nesklamať. Vďaka tejto možnosti, že môžem byť súčasťou národného tímu  získavam skúsenosti, ktoré sa budem snažiť preukázať na klubovej úrovni,“ dodala N. Némethová.

Hádzanárky Iuventy sú od začiatku súťažného ročníka rozbehnuté, keď ešte neprehrali. O natiahnutie víťaznej série pozostávajúcej z dvoch úspechov v rámci SP a dvoch ligových výhier. „Určite budeme v príprave vychádzať aj z finálového duelu SP. Nestretli sme sa až tak dávno a v tímoch sa teda veľa nezmenilo. Domáce prostredie bude výhoda nášho súpera. Chystáme sa na všetko možné, čo nás tam čaká. V kádri má Šaľa viacero kvalitných hráčok. Očakávam veľmi náročný zápas a možno aj revanš za finále pohára. Šaľa je doma silná. Rozhodne aktuálna forma,“ uviedol pre klubový web tréner Michalovčaniek Peter Dávid, ktorý už bude mať k dispozícii aj novú akvizíciu – reprezentačnú spojku Mariannu Rebičovú.

Prvýkrát sa v drese Iuventy na šalianskej pôde predstaví proti bývalým spoluhráčkam Lívia Klučková. „Ja sa tam vždy cítim ako doma. V Šali hrám stále veľmi rada. Duslo zakaždým ženú dopredu skvelí fanúšikovia. Teraz ich asi bude menej, no aj tak sú ich siedmym hráčom na palubovke. Keď však zopakujeme náš výkon z pohára, verím, že môžeme uspieť,“ poznamenala opora Iuventy.

Po stredajšej informácii o odložení stretnutia DHK Baník Most – ŠŠK Prešov z dôvodu pretrvávajúcej situácie v súvislosti s prechodom cez hranice a zatiaľ nepotvrdenej výnimky zo strany štátnych autorít prišla ďalšia neradostná správa. Oficiálna stránka DHC Sokol Poruba informovala, že pre výskyt ochorenia COVID-19 v tíme Sokola Písek sa ich na sobotu plánovaný duel neuskutoční. „Z dôvodu potvrdenia Krajskej hygienickej stanice Juhočeského kraja sa zápas DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek, ktorý sa pôvodne mal odohrať 26. 9. 2020, odkladá,“ potvrdilo správu o odklade vedenie MOL ligy, ktoré zároveň požiadalo kluby o dohodu o novom termíne zápasu.

Počas víkendu sa budú hrať len tri duely – v piatok Hodonín – Zlín a v sobotu okrem spomenutého šlágra Duslo Šaľa – Iuventa aj DHC Plzeň – Slavia Praha.

Víkendový program 5. kola MOL ligy žien 2020/2021:
piatok 25. septembra
17.30 h HK Hodonín – Handball PSG Zlín
sobota 26. septembra
18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce
18.00 h DHC Plzeň – DHC Slavia Praha

DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek a DHK Baník Most – ŠŠK Prešov odložili.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022