Načítavanie údajov ...

V semifinále SP podľa papierových predpokladov, v nedeľu u mužov i žien reprízy finále

Turnaj Final 4 Slovenského pohára 2019/2020 v Bardejove priniesol v sobotňajších semifinálových zápasoch víťazstvá papierových favoritov a v nedeľu večer príde v oboch kategóriách k reprízam finále spred roka.
O národnú pohárovú trofej budú od 18.00 h v priamom televíznom prenose bojovať obhajkyne z Iuventy Michalovce proti HK Slovan Duslo Šaľa a od 20.15 h si pokúsi Tatran Prešov revanšovať MŠK Považská Bystrica.
Hádzanárky Iuventy nemali s prvoligovými Bánovcami nad Bebravou väčšie problémy a podľa očakávania zvíťazili vysoko 36:17, takže majú šancu získať jedenásty triumf v SP.
Hráčky ŠŠK Prešov síce ešte v 38. min duelu živili nádej na obrat proti Šaliankam, ale tie zo stavu 17:14 unikli na 24:15 a prakticky rozhodli o svojom víťazstve (27:20). Tím Dusla v prípade nedeľňajšieho triumfu môže potvrdiť, že je najúspešnejším tímom v histórii tejto súťaže.
Ani Tatran Prešov nemal veľa roboty s omladeným tímom HKM Šaľa a jeho novému koučovi Michalovi Lukačínovi „osladil“ premiéru jednoznačnou prehrou 17:36. Prešovčania, ktorí vyhrali SP celkovo už dvadsaťdvakrát, budú favoritmi aj vo finále. V ňom nastúpia proti Považanom, ktorí vo vyrovnanom semifinále zdolali vďaka lepšie zvládnutej záverečnej dvadsaťminútovke Štart Nové Zámky aj s Martinom Straňovským 23:19 a budú mať možnoťs na štvrtý zisk pohárovej trofeje vo svojej klubovej histórii.

Výsledky – Turnaj Final 4 Slovenského pohára v hádzanej mužov a žien (29. – 30. 8. 2020, Bardejov):

sobota 29. augusta 2020 – semifinále:
ŽENY
Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:17 (21:12)
Najviac gólov: Trúnková 6 – Galková 5/3
Pok. hody: 4/2 – 3/3, vylúčené: 6 – 4, rozhodovali: Jánošíková a Bočáková

ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 20:27 (8:14)
Najviac gólov: D. M. Vargová 6/3 – A. Obstová 5, Pócsíková a N. Némethová po 5/1
Pok. hody: 6/4 – 2/2, vylúčené: 5 – 6, rozhodovali: M. Rudinský a Mandák

Hlasy:
Peter Dávid (tréner Iuventy): „Dôležité bolo, že sme pretočili celý káder, čo bol náš cieľ a tešíme sa na finále.“

Nikoleta Trúnková (pivotka Iuventy): „Vedeli sme, aký súper nás čaká. Snažili sme sa plniť trénerove pokyny. Potom poslal na palubovku druhú šestku s mladšími hráčkami. Mali sme úctu k súperovi, ktorého sme nepodcenili.“

Peter Pčola (tréner Šale): „Myslím si, že sme mali počas celého priebehu kvalitnú obranu. Súper sa dotiahol v druhom polčase, keď sme nepremieňali šance a urobili sme veľa technických chýb.

Jasmínka Vargová (spojka Šale): „Pre nás to bol druhý náročný duel v krátkom slede, bolo náročné po štvrtku rýchlo zregenerovať a nastaviť hlavy na inú súťaž. Výkon nebol úplne optimálny, ale výhra, z ktorej sa tešíme, sa počíta.“

MUŽI
Tatran Prešov – HKM Šaľa 36:15 (19:7)
Najviac gólov: Caballero Hernandez 5, Rečičár a Jaballah po 4 – Meľnyk a A. Lukačín po 3, Polák 3/1
Pok. hody: 3/2 – 1/1, vylúčení: 2 – 1, rozhodovali: Daňo a Sabol

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 19:23 (9:9)
Najviac gólov: M. Straňovský 5, M. Kucsera 5/4 – Ivanicja 5/1, Vallo 5/3
Pok. hody: 6/4 – 6/4, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda

Hlasy:
Slavko Goluža (tréner Prešova): „Odohrali sme zápas tak, ako sme chceli. Dobrá obrana a veľa protiútokov, rýchla hádzaná a veľa ľahkých gólov. Dal som šancu aj mladým, aby si zahrali. Finále nebude to ľahký zápas.“

Dominik Krok (spojka Prešova): „Aj keď sa stále nevyvarujeme chybám, odohrali sme dobrý zápas. Sme radi za postup do finále. Šaľa bojovala, ale bolo vidieť, že sme lepší.

Michal Lukačín (tréner Šale): „My sme vedeli, do čoho ideme. Prišli sme v nekompletnej zostave s cieľom neurobiť si hanbu. Prehrali sme síce vysoko, ale som rád, že sme ho odohrali so cťou.“

Peter Sporni (tréner N. Zámkov): „Škoda posledných 15 minút, keď sme urobili nejaké chyby a súper nám ušiel. Myslím si, že to bol zápas hodný semifinále Slovenského pohára. Gratulujeme súperovi k postupu do finále a tešíme sa o týždeň na náš vzájomný duel na ich palubovke.“

Václav Straka (tréner P. Bystrice): „Očakávali sme podobný priebeh. Nové Zámky sú kvalitný a skúsený súper, navyše bol to prvý súťažný duel po veľmi dlhej pauze. Nečakal som, že to bude umelecký dojem za desať bodov, ale bol to boj o každú loptu, aj dosť chýb a nepremenených šancí. Hráči však ukázali charakter aj vtedy, keď sa im nie úplne darilo, išli za svojím cieľom.

nedeľa 30. 8. – finále:
ŽENY
18.00 h Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa (priamy prenos RTVS)
MUŽI
20.15 Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica (priamy prenos RTVS)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022