Načítavanie údajov ...

V SHE kompletné kolo, košické „vrany“ v Šali aj s druhým Radčenkom

Sobota bude opäť patriť ligovej hádzanej. Po dlhšom čase by sa malo odohrať kompletné kolo v Slovnaft handball extraligy mužov a aj štyri zápas MOL ligy mužov. Hádzanou to bude žiť najmä v Šali, kde sa v sobotu 21. novembra predstavia oba miestne tímy.

V SHE je na programe 10. kolo. Pozornosť bude pútať viacero konfrontácií. HKM Šaľa privíta od 19.00 h Košice Crows, čo bude súboj o 3. pozíciu aktuálneho poradia najvyššej slovenskej súťaže. Domáci naposledy otočili doma proti ŠKP Bratislava, hostia majú na konte dve výhry u súperov v Bratislave a Považskej Bystrici, navyše do kádra získali skúsenú posilu v osobe 47-ročného Alexandra Radčenka, ktorý si zahrá po boku svojho syna Kirilla.

„Sašu sme získali v rámci hosťovania do konca sezóny, pričom premiéru v našom drese by mal absolvovať už počas víkendového zápasu v Šali. Prinesie do nášho tímu najmä obrovské skúsenosti, ktoré nazbieral počas svojej bohatej kariéry. V prípade potreby ide o ideálneho hráča, ktorý dokáže ukočírovať hru v prípade divokého priebehu,“ prezradil pre web kosiceonline.sk hrajúci prezident klubu Maroš Šiška a k duelu v Šali poznamenal: „Nálada v tíme je po víťazstvách v predchádzajúcich súbojoch dobrá. Radi by sme tam zvíťazili a ak by sa to podarilo, tak by to pre nás boli veľmi cenné body. Potom nás totiž čakajú dva domáce zápasy proti Topoľčanom a Modre. Bolo by naozaj výborné, ak by sme zvládli celú túto sériu a udržali by sme sa tak v popredí tabuľky,“ pridal stále aktívny pivot a prezident Crows Košice Maroš Šiška.

Sobotňajšie dianie v extralige ponúkne konfrontáciu „vraňarov“ s „koňarmi“ HK Košice – Tatran Prešov, Nové Zámky sa pokúsia odplatiť Považskej Bystrici predchádzajúce dve tohtosezónne prehry, Modra sa v dueli tabuľkových susedov pokúsi zaskočiť ŠKP Bratislava a Sportu Hlohovec čaká s Agrom Topoľčany derby cez kopec, v ktorom pôjde obom mužstvám o odrazenie sa zo dna tabuľky.

V MOL lige sa pozornosť sústredí predovšetkým na konfrontáciu medzi HK Slovan Duslo Šaľa s HC DAC Dunajská Streda, v ktorej sa domáce pokúsia pribrzdiť rozbehnuté družstvo zo Žitného ostrova. To môže po Iuvente a Prešove získať skalp aj tretieho slovenského konkurenta.

Program víkendových zápasov 10. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:
sobota 21. 11.
18.00 h HK Košice – Tatran Prešov (rozhodujú: Cibere a Richvalský)
18.00 h MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica (Budzák a Záhradník)
18.00 h HáO TJ Slovan Modra – ŠKP Bratislava (Oťapka a Haščík)
18.00 h HC Sporta Hlohovec – HK Agro Topoľčany (Ma. Nagy a Papaj)
19.00 h HKM Šaľa – Košice Crows (Gábriš a Veselka)

Program víkendových duelov MOL liga žien 2020/2021:
sobota 21. 11.
SR
15.00 h ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce (rozhodujú: Daňo a Sabol)
16.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda (Baďura a Ondogrecula)
ČR
16.00 h HK Hodonín – DHK Zora Olomouc (Hanák a Pavlíček)
17.00 h DHC Plzeň – DHC Sokol Poruba (Kavulič a Pavlát)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022