Načítavanie údajov ...

V slovenskej skupine kvalifikácie MS 2021 právo organizácie turnaja pre Litvu

Litva ako najväčší konkurent hádzanárov Slovenska v I. fáze európskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte získal právo byť usporiadateľom turnaja, na ktorom sa bude bojovať o jedinú miestenku do II. fázy. Rozhodol o tom žreb organizátorských práv vo Viedni.

Ešte v júli žreb zaradil Slovákov do 1. skupiny spolu s tímami Litvy, Faerských ostrovov a Luxemburska. V troch zo štyroch skupín by sa malo hrať turnajovým spôsobom. Turnaje by sa mali uskutočniť v Litve (1. skupina), Taliansku (3. skupina) a Turecku (4. skupina). Tieto krajiny sa majú do pondelka 2. septembra vyjadriť, či akceptujú vyžrebované právo byť ich organizátormi. Ak nie, nasledovali by ďalšie krajiny. V prípade 1. skupiny je ďalšie poradie Luxembursko, Faerské ostrovy a na záver Slovensko, čo znamená, že Slovenský zväz hádzanej sa dostane k slovu len v prípade odmietnutia troch ďalších účastníkov skupiny, čo výrazne znižuje šance SR. Zverenci trénera Petra Kukučku sa tak zrejme nepredstavia v tejto časti kvalifikácie v domácom prostredí. Podľa informácií zo zákulisia však Litovčania nemajú záujem o organizáciu, ale realita sa ukáže v najbližších dňoch.

Kvalifikačné turnaje sa môžu hrať 25. – 27. októbra 2019, 3. – 5. januára alebo 10. – 12. januára 2020. Tímy v 2. skupine Izrael, Grécko, Fínsko a Cyprus absolvujú kvalifikáciu systémom zápasov doma – vonku, prvé stretnutia sú na programe 23. októbra.

Majstrovstvá sveta v Egypte sa uskutočnia v januári 2021. Miestenku si už zaistili Dánsko vďaka triumfu na predchádzajúcej edícii šampionátu v roku 2019.

Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022