Načítavanie údajov ...

V slovenských dejiskách ME 2022 spokojnosť s halami i hotelmi

V Bratislave a Košiciach, v dvoch slovenských dejiskách majstrovstiev Európy hádzanárov 2022, sa v stredu a štvrtok uskutočnili návštevy šéfov výprav zúčastnených tímov, ktorí zavítali na Slovensko na obhliadky hál a hotelov.

V Košiciach sa bude hrať základná F-skupina, v ktorej okrem Slovákov budú účinkovať aj Nóri, Rusi a Litovčania. A práve zástupkyne severského favorita si spolu s manažérkou dejísk Európskej hádzanárskej federácie (EHF) Alenkou Cudermanovou prišli pozrieť podmienky v metropole východu.

Prezreli sme si hotel, aj posilňovňu v ňom i externú v neďalekom nákupnom centre, boli sme v tréningovej hale na Bernolákovej ulici, pozreli sme si aj Steel arénu i jej zázemie. Na našu radosť to bolo bez pripomienok, hoci Cudermanová býva pri hodnotení prísna. Zúčastnení vyjadrili spokojnosť, nemali výhrady a ocenili našu pripravenosť, z čoho sa tešíme. Dopadlo to dobre, ale čaká nás ešte strašne veľa práce do januára. V každom prípade je toto pre nás dobrý signál,“ uviedol predseda organizačného výboru EHF EURO 2022 Martin Simonides, ktorý dodal, že zástupcovia Ruska neprišli pre cestovné problémy a Litovčania sa ospravedlnili na poslednú chvíľu pre chorobu. „Hodnotenie Nórov je pre nás dôležité. Ich reprezentácie štartujú na každom šampionáte, takže majú prehľad, ako to má vyzerať,“ dodal Simonides.

Steel aréna je primárne hokejová hala, ktorá však spĺňa charakter multifunkčnosti. Aj podľa slov Nórok je na veľké podujatie pripravená. „Všetko je v najlepšom poriadku. Už musíte len roztopiť ľad, odložiť hokejový výstroj a môže sa hrať,“ poznamenala v športovom spravodajstve RTVS šéfka nórskej delegácie Ingrid Blindheimová.

V Bratislave bola na „vizite“ početnejšia účasť. „V stredu a vo štvrtok sme mali možnosť sa stretnúť so zástupcami jednotlivých tímov, ktoré budú v januári účinkovať na ME v Bratislave. Okrem Bosny a Hercegoviny mali zastúpenie všetky krajiny, plus tu boli zástupcovia EHF. Na programe bola prehliadka hotelov. Štyri mužstvá budú bývať v Lindneri a štyri v Hiltone. Okrem prehliadky ubytovacích možností sme boli v tréningovej hale i na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Pozreli sme si všetko, čo budú jednotlivé tímy využívať – plochu, kabíny a ďalšie miestnosti. Teší ma, že na konci dňa boli všetci maximálne spokojní s tým, že sme dobre pripravení. Verím, že keď prídu v januári na šampionát, tak bude všetko rovnako v poriadku a zodpovedať ich predstavám. Veľmi sa im páčila kvalita hotelov, aj hracia hala s kompletným zázemím, hoci je to hokejová aréna, ktorá bude počas ME prerobená na hádzanársku. Aj zástupcovia EHF boli maximálne spokojní. Nemali špeciálne požiadavky,“ povedal predseda predstavenstva organizačného výboru EHF EURO 2022 Igor Nemeček.

Jeho slová potvrdila aj zástupkyňa EHF Maike Bouwerová: „Som veľmi spokojná. Všetko je veľmi dobre pripravené, hala vyzerá skvele, hotely rovnako. Veríme, že hľadisko bude počas šampionátu zaplnené.“

Európsky šampionát hádzanárov na Slovensku a Maďarsku sa uskutoční od 13. do 30. januára 2022.

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022