Načítavanie údajov ...

V Slovnaft Handball Extralige ide do tuhého, začína sa play-off

Slovnaft Handball Extraliga 2018/2019 dospela do svojej najzaujímavejšej fázy. Už v závere týždňa sa začne play-off, na jeho konci spoznáme držiteľa Pohára Antona Frola, slovenskej legendy a hádzanára storočia. Vo vyraďovacej časti sa predstaví najlepšie kvarteto z dlhodobej časti (základná časť + nadstavba) Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica, HKM Šaľa a MHC Štart Nové Zámky. Kým prvé tri menované kluby si zopakujú lanské semifinále, pre Nové Zámky je prvá účasť v play-off po siedmich rokoch. Medzi semifinalistami chýba minuloročný vicemajster HK Agro Topoľčany.

 

Nový šampión bude známy koncom mája alebo začiatkom júna. Cesta k majstrovskej trofeji však vedie cez úspech v dvoch sériách hraných na tri víťazstvá.

Úvodné stretnutia semifinále sú na programe už v závere tohto týždňa. Play-off sa začne v piatok 26. apríla na Považí, kde miestny MŠK Považská Bystrica privíta HKM Šaľa, pričom pôjde o reprízu lanského súboja o bronz. V sobotu 27. 4. odštartuje svoju púť za obhajobou hlavný favorit Tatran Prešov, ktorý si zmeria sily s MHC Štart Nové Zámky.

 

Chorvátsky tréner obhajcu z Prešova Slavko Goluža sa pred semifinálovou sériou vyjadril pre klubový web tatranpresov.sk nasledovne: „Proti Novým Zámkom musíme predviesť maximálny výkon. Nehľadíme na to, aby to bol pekný zápas, v prvom rade ho chceme vyhrať a to je našim cieľom. Sme favoritom zápasu i série, ktorú začíname doma, ale nerozmýšľam nad tým, aby sme ju vyhrali po troch zápasoch. Idem od zápasu k zápasu a chcem, aby sme všetky z nich odohrali na maximum. Aké výsledky budú, uvidíme na konci.“

 

Na lavičke Nových Zámkov nastala v priebehu sezóny trénerská zmena, keď mužstvo v decembri prebral Marek Bozsóky, pre ktorého pôjde vôbec o prvé play-off z pozície trénera: „Som rád, že som dostal príležitosť, užívam si každý jeden tréning aj zápas a samozrejme, že som šťastný, že sa nám podarilo prebojovať do bojov o medaily.“ Novozámčania si uvedomujú pozíciu outsidera v sérií s majstrom z Prešova: „Je to klišé, ale do semifinálových bojov môžeme ísť uvoľnení, keďže favorit tejto série je jasný. Napriek tomu musíme ísť do každého zápasu s cieľom zvíťaziť tak ako všetci športovci. Chceme podať dobrý výkon a potešiť našich fanúšikov. Tím je kompletný, nehlásime žiadne zranenia.“

 

Tréner HKM Šaľa Ján Kolesár očakáva v druhej semifinálovej sérií ťažký boj: „Zdravotne sú všetci naši hráči v poriadku. Vo vyhláseniach pred play-off som vždy opatrný, keďže už ide o inú časť sezóny a rozhoduje momentálna forma. S Považskou Bystricou sa stretávame pravidelne a už sa navzájom poznáme, očakávam otvorený súboj a tvrdú bitku, rozhodne sa na ihrisku. Uvedomujeme si, kde spočíva sila Považanov. Majú slušnú obranu, za ktorou chytá spoľahlivý Kovačin a veľmi dobrý prechod do prvej a druhej vlny. Taktiež ich kombinačná hra je na veľmi dobrej úrovni a čo sa týka faktoru zohratosti, tak sú na tom lepšie ako my, keďže ich mužstvo je už pár rokov pokope s minimálnymi zmenami”.

 

Jeho slová potvrdil aj kormidelník MŠK Považská Bystrica Václav Straka: „Tímy sú vyrovnané, Šaľa je silný protivník so skúseným kádrom. V minuloročnom play-off aj v tejto sezóne sme už odohrali veľa spoločných zápasov, takže tímy sa v podstate nemajú čím prekvapiť. Šaľa má silných pivotov a kvalitný spojkový rad. My sa musíme držať našej hry a vychádzať zo zabezpečenej obrany. Až na menšie bolačky sme zdravotne v poriadku a k dispozícií by mali byť všetci hráči.“

 

Zaujímavé stretnutia play-off si fanúšikovia môžu pozrieť nielen naživo v športových halách, ale aj na slovakhandballTV a z niektorých duelov aj v prenosoch TV Arena Sport. Zatiaľ potvrdené televízne prenosy sú z druhého a tretieho zápasu semifinálovej série medzi Považanmi a Šaľanmi.

 

Ani pre ďalších účastníkov SHE sa sezóna ešte neskončila. Tímy na 5. – 8. mieste po nadstavbe – MHK Piešťany, HK Agro Topoľčany, ŠKP Bratislava, HC Sporta Hlohovec – budú bojovať o Ligový pohár. Zostávajúce dve družstvá Slovan Modra a Strojár Malacky čaká v máji baráž o účasť v extralige proti najlepším prvoligistom.

 

Program semifinále play-off Slovnaft handball extraligy hádzanárov 2018/2019 (hrá sa na tri víťazstvá):

 1. zápasy:

PIATOK  26. 4.:            MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa               18.00 h

SOBOTA 27. 4.:           Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky        18.00 h

 1. zápasy:

STREDA 1. 5.:              MHC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov        18.00 h

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica               18.00 h

 1. zápasy:

SOBOTA 4.  5.:            Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky        18.00 h

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa               18.00 h

prípadné 4. zápasy:

STREDA 8. 5.:              MHC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica

prípadné 5. zápasy:

SOBOTA 11. 5.:           Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa

 

Ďalšie termíny play-off:

 

Finále a zápasy o 3. miesto

 1. stretnutia 18. – 19. 5. 2019
 2. stretnutia 22. 5.
 3. stretnutia 25. – 26. 5.

prípadné 4. stretnutia 29. 5.

prípadné 5. stretnutia 1. – 2. 6.

 

Ligový pohár (o 5. – 8. miesto):

 1. kolo: 27. – 28. 4. 2019
 2. kolo: 4. – 5. 5.
 3. kolo: 11. – 12. 5.
 4. kolo: 18. – 19. 5.
 5. kolo: 25. – 26. 5.
 6. kolo: 29. 5.

 

Baráž o účasť v Slovnaft handball extralige:

Prvé zápasy: 18. – 19. 5. 2019

Odvety: 25. – 26. 5. 2019

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA/Martin Havran

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022