Načítavanie údajov ...

V Slovnaft handball extralige opäť 10 tímov, z toho až dva z Košíc

V MOL lige bude definitívny počet účastníkov známy v závere týždňa

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov sa v sezóne 2020/2021 bude môcť pochváliť prvýkrát v histórii dvojnásobným zastúpením metropoly východu, pričom pred dvoma rokmi v nej nefiguroval ani jeden. V Slovnaft handball extralige sa predstaví nielen nováčik nedohraného uplynulého ročníka Košice Crows, ale aj doteraz prvoligový tím HK Košice. Práve druhé spomenuté košické družstvo doplní 9 doterajších účastníkov na párny počet.
„Košice sú tradičná hádzanárska bašta. Mali tam problémy, niekoľko rokov sa tam s tým trápili, ale dlhodobá práca s mládežou v minulosti sa prejavuje v tom, že teraz sú schopní postaviť dve družstvá do najvyššej domácej súťaže,“ poznamenal pre TA3 riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský a dodal: „Všetky súťaže, teda nielen tie hádzanárske, budú pociťovať následky koronakrízy, ale veríme, že družstvá budú po letnej príprave pripravené odštartovať súťažný ročník.“
Oba košické tímy disponujú ostrieľanými extraligovými harcovníkmi. Na lavičke nováčika HK Košice bude sedieť bývalý kouč reprezentácie SR Martin Lipták. „Úroveň nášho družstva je vyššia ako prvoligová. Pre nás to bude tzv. nultý extraligový ročník, v ktorom sa chceme naučiť hrať extraligu. V kádri máme síce aj hráčov s bohatými skúsenosťami z extraligy i reprezentácie, ale sú tam aj hráči, ktorí si extraligu ešte takpovediac neovoňali. Chceme sa v súťaži adaptovať, nehrať ani o záchranu a nepočítam s tým, že by sme mali hrať o titul,“ uviedol pre TA3 Martin Lipták.
V spoločnej slovensko-českej súťaži žien príde k zníženiu počtu slovenských tímov. Z minulosezónnych šiestich zostali už len štyri. V MOL lige 2020/2021 už nebudú pokračovať HC Sporta Hlohovec a HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Z prvoligistov nikto nevyužil šancu hrať MOL ligu. V týchto dňoch sa rozhoduje, koľko účastníkov bude na českej strane, definitíva má padnúť koncom týždňa.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022