Načítavanie údajov ...

V sobotu v Šali boj o MS, v Prešove a P. Bystrici o postup do finále NHE

Víkendové hádzanárske dianie na Slovensku sa začne už v piatok stretnutím 2. kola Ligového pohára HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa, ale hlavná pozornosť sa sústredí na sobotu. Nielen do Šale, kde nastúpia zverenky trénera Pavla Streichera na prvý zápas II. fázy kvalifikácie MS 2021 proti Srbkám, ale aj do Prešova a Považskej Bystrice. Tam sa budú hrať tretie súboje semifinálových sérií, v ktorých papieroví favoriti vyhrávajú 2:0 a už môžu spečatiť postup do finále.

To sa očakáva najmä od Tatrana, ktorého HK Košice nejakú časť duelu potrápi, ale v konečnom účtovaní je to vždy výsledkovo jasná záležitosť Prešova, hoci v klube zo Šariša nebola spokojnosť s prístupom hráčov. „Súper dal v tomto smere do toho najmä v prvom polčase oveľa viac. My si takýto prístup dovoliť nemôžeme. HK si napriek 13-gólovej prehre zaslúži obdiv, my musíme byť lepší,“ skonštatoval pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický. Spokojnosť vyslovil kormidelník HK Martin Lipták, ktorý si želá, aby sa jeho zverenci opäť predviedli v dobrom svetle. „Verím, že v sobotu to bude ešte o kúsok lepší výkon. Ako som už vravel, táto séria je pre nás prípravou na súboje o bronz. Som rád, že sa nikto nezranil a ukázali sme veľa pozitívnych vecí,“ citoval Liptáka web kosiceonline.sk.

Blízko k účasti v boji o titul má aj MŠK Považská Bystrica. Družstvo kouča Václava Straku po tesnom domácom triumfe zvládlo s prehľadom duel na palubovke Košice Crows. „Mali sme svoj cieľ. Dali sme do toho maximum a takto má vyzerať náš výkon. Na svoj tím som hrdý,“ povedal jeden zo strojcov považskobystrického víťazstva Tomáš Vallo, citovala ho stránka kosiceonline.sk. Crows musia hodiť stredajšie nevydarené vystúpenie za hlavu. V aktuálnej sezóne odohrali na Považí dva vyrovnané zápasy, v základnej časti tam dokonca vyhrali. Iba zopakovanie tohto úspechu im udrží finálovú nádej. „Nebude to ľahké, ale nevzdávame sa. Musíme zabojovať v Považskej Bystrici a vybojovať si návrat domov,“ vyhlásil hrajúci kouč Košičanov Radoslav Antl.

NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA

Program semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá):

tretie zápasy – sobota 17. 4.:
18.00 h Tatran Prešov – HK Košice, stav série 2:0 (32:18, 31:18)
18.00 h MŠK Považská Bystrica – Košice Crows, stav série 2:0 (28:27, 26:15)

prípadné štvrté zápasy (21. 4.):
HK Košice – Tatran Prešov
Košice Crows – MŠK Považská Bystrica
prípadné piate zápasy (24. 4.):
Tatran Prešov – HK Košice
MŠK Považská Bystrica – Košice Crows

Ligový pohár – 2. kolo:
piatok 16. 4.
18.30 h HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa
sobota 17. 4.
18.00 h ŠKP Bratislava – MHC Štart Nové Zámky

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022