Načítavanie údajov ...

V súboji maďarských klubov Slovákov remíza a 6 gólov Macháča, obrat FTC

Uplynulé štyri dni hádzanárskych súťaží priniesli aj súboj maďarských klubov, v ktorých pôsobia Slováci. HE-DO B. Braun Gyöngyös nepotvrdil úlohu papierového favorita proti SBS-Eger a tímy si body podelili za remízu 30:30. Najlepším strelcom hostí bol pivot Šimon Macháč, ktorý premenil všetkých šesť svojich streleckých pokusov. V drese domácich, ktorí inkasovali vyrovnávajúci gól 2 sekundy pred koncom, Ľubomír Ďuriš neskóroval a Michal Tóth si pripísal 8 zákrokov pri 27 strelách súpera. Budapeštianskemu FTC vyšiel obrat proti Veszprému KKFT, keď po prvom polčase zaostával 11:16, ale stihol otočiť na 29:28. Marián Žernovič k tomu prispel 7 úspešnými zásahmi z 27 striel na jeho bránku. Strela Jakuba Mikitu v závere duelu nepriniesla gólový zápis.

V televíznom šlágri Telekom Veszprém deklasoval domáci MOL-Pick Szeged 36:24 a upevnil si líderskú pozíciu. Do zostavy zdolaného družstva sa po krátkej pauze zavinenej zranením vrátil Martin Straňovský, ktorý nefiguroval medzi szegedskými strelcami.

Hádzanári SC DHfK Lipsko stihli odohrať dva víťazné zápasy v I. bundeslige. Najskôr v utorok vyhrali na palubovke HSG Nordhorn-Lingen 28:24, pričom brankár Miloš Putera do hry nezasiahol. Na strane domácich si Dominik Kalafut pripísal jednu asistenciu. Vo štvrtok Lipsko uspelo doma proti Hannoveru-Burgdorf 29:26, Putera bol opäť k dispozícii. Jeho mužstvo sa v tabuľke prepracovalo už na 5. pozíciu. Tešil sa aj Csaba Szücs ml., ktorý bol pri triumfe Bergischer HC nad Ludwigshafenom 28:19.

Na bodový zisk nestačil jeden gól krídelníka Lukáša Péchyho, keď v druhej nemeckej lige utrpel jehu TuS Ferndorf tesnú prehru 28:29 na palubovke Wilhelmshavenu.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/eger.eszterhazy/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022