Načítavanie údajov ...

V Tatrane čakajú ešte na Brazílčana a Tunisana, Ben Abdallah musí najskôr dohrať domácu ligovú súťaž

Tradičný turnaj v Doboji zrušili, Prešovčania si musia nájsť náhradný program

Káder hádzanárov Tatrana Prešov sa postupne kompletizuje. Na začiatku prípravy rekordného slovenského šampióna bolo len 9 hráčov. Postupne sa pripojili Rus Roman Carapkin, brazílsky krídelník Guilherme Linhares, Kubánec Pavel Cabalero Hernández a Portugalčan Nuno Santos. Na výsledok testu na COVID-19 čakal Brazílčan Pedro Pacheco. Najkomplikovanejšie s príchodmi do centra Šariša to majú ďalšie dve zahraničné akvizície. „Na príchode Brazílčana Marcosa Colodetiho neprestajne pracujeme, ale je to stále zložité. Žiadne úrady ho momentálne nechcú pustiť do Európskej únie, aj keď už mal viacero negatívnych testov. Každú chvíľu sa snažíme komunikovať najmä s nemeckými a rakúskymi orgánmi ohľadom jeho vstupu do EÚ, ale zatiaľ výnimku nedostal,“ poznamenal na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Tréner Slavko Goluža si dlhšie bude musieť počkať na Tunisana Anouara Bena Abdallaha. „Tuniská liga aj na naše prekvapenie pokračuje ďalej a dohrať by sa mala niekedy v polovici augusta. Tamojší zväz preto zablokoval prestupy, kým nebude ukončená sezóna. Preto naňho musíme do augusta počkať,“ dodal Benický.

Hádzanári Tatrana Prešov majú prvý prípravný zápas počas letnej prípravy na programe na budúci týždeň, keď si zmerajú sily s maďarským prvoligovým Gyöngyösom, v ktorom je tvorcom hry reprezentant SR Ľubomír Ďuriš.
V auguste sa mali Šarišania predstaviť opäť na tradičnom Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine, ale organizátor podujatie, na ktorého listine víťazov figuruje aj Tatran, zrušil pre problémy s koronavírusom.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: tatranpresov.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022