Načítavanie údajov ...

V úvodnej fáze predaja bude možné zakúpiť balíčky vstupeniek – aj na všetky zápasy slovenského tímu

Predaj vstupeniek na ME 2022 štartuje v utorok 2. februára

Bratislava (2. februára) – Dlhoočakávaný deň pre fanúšikov hádzanej je tu. V utorok 2. februára štartuje na Slovensku predaj vstupeniek na majstrovstvá Európy mužov, ktoré sa budú konať od 13. – 30. januára 2022 na Slovensku a v Maďarsku.

Európsky šampionát hádzanárov hostia spoločne Maďarsko a Slovensko, v Bratislave a Košiciach sa uskutoční úvodná časť ME. „Sme pripravení dnes spustiť predaj vstupeniek prostredníctvom spoločností Ticketportal a Eventim. V úvodnej fáze predaja, keď do začiatku šampionátu ešte zostáva dosť času a zatiaľ nie sú známi všetci účastníci turnaja, neočakávame extrémny nápor fanúšikov. A preto veríme, že štart predaja prebehne plynule,“ uviedol prezident Slovenského zväzu hádzanej a organizačného výboru slovenskej časti kontinentálneho šampionátu Jaroslav Holeša a pokračoval: „Rád by som povedal, že očakávame obrovský záujem od začiatku predaja, ale vieme, aká je doba, keď je náročné plánovať niečo 12 mesiacov dopredu. Teraz dávame do predaja približne desať percent vstupeniek z celkovej kapacity, takže to bude skôr pozvoľný rozbeh a predaj sa zrejme naplno rozbehne až potom po kvalifikácii. Môže nastať určitá opatrnosť zo strany fanúšikov, keďže nevedia, či budú ME aj s divákmi a môžu z tohto dôvodu čakať do poslednej chvíle. Treba si však uvedomiť, že tieto šampionáty bývajú na 90 percent vypredané. Na druhej strane, v uplynulých dňoch nás zahltili telefonáty z Nemecka, kde je o vstupenky záujem už teraz.“
Košice privítajú zápasy základnej F-skupiny, v ktorej sa predstaví slovenský národný tím a Bratislava bude hostiť stretnutia dvoch základných skupín (D a E) a zároveň duely jednej skupiny hlavnej (štvrťfinálovej) fázy turnaja.

Päť cenových kategórií, na začiatku balíčky

Organizátori pripravili pre fanúšikov päť základných kategórií vstupeniek:
– denné vstupenky na základné skupiny v Bratislave a Košiciach
– balíček vstupeniek na zápasy základnej D-skupiny, resp. E-skupiny v Bratislave
– balíček vstupeniek na duely základnej F-skupiny v Košiciach
– denné vstupenky na skupinu štvrťfinálovej fázy (Main Round) v Bratislave
– balíček všetkých zápasov v skupine štvrťfinálovej fázy (Main Round) v Bratislave (4 hracie dni, spolu 12 zápasov).

Vstupenky sa budú predávať v piatich cenových kategóriách, pričom nebudú chýbať VIP lístky a ani vstupenky pre imobilných fanúšikov. Ceny denných vstupeniek sa pohybujú od 29 do 79 eur. V prípade balíčkov sú ceny od 78 do 284 eur v závislosti od počtu zápasov v uvedenom balíčku. Ceny balíčkov na šesť duelov v rámci základných skupín v Bratislave i Košiciach sa predávajú od 78 po 132 eur.
„Cenová politika jej podmienená kontraktom s EHF i našimi maďarskými partnermi, ale vychádzali sme z predchádzajúcich šampionátov, najmä z vlaňajších ME, ktoré boli okrem Švédska a Nórska aj v Rakúsku, či zo šampionátu predtým v Chorvátsku. Urobili sme taký mix. Treba zobrať do úvahy kvalitu hál i cenovú úroveň podľa atraktívnosti jednotlivých duelov,“ vysvetlil Holeša.

V predaji aj balíčky na všetky zápasy slovenského tímu

V prvej fáze predaja, ktorá štartuje v utorok 2. februára, bude možné zakúpiť balíčky vstupeniek na základné skupiny v Bratislave a v Košiciach a balíček na zápasy štvrťfinálovej skupiny v Bratislave. Fanúšikovia si tak už teraz môžu zabezpečiť vstupenky na všetky stretnutia slovenského tímu v základnej F-skupine v Košiciach. „Od februára budeme predávať lístky na základnú fázu, a to konkrétne balíčky na košickú F-skupinu, kde budú účinkovať slovenskí reprezentanti, či bratislavské skupiny D a E. V D-skupine sa predstavia Nemci a v druhej optimisticky počítame s českými hádzanármi, ktorí sa však ešte musia na šampionát prebojovať,“ poznamenal Holeša.
Druhá fáza predaja by sa mala začať po skončení kvalifikačných bojov v máji 2021, pričom program zápasov ME 2022 dostane definitívnu podobu po májovom žrebe základných skupín v Budapešti.

Vstupenky je možné si zakúpiť cez webovú stránku www.slovakhandball.sk

Oficiálnymi predajcami vstupeniek sú spoločnosť Eventim, ktorá je oficiálnym partnerom Európskej hádzanárskej federácie, a spoločnosť Ticketportal. Vstupenky je možné si zakúpiť online alebo na predajných miestach oboch spoločností. Platba je možná v hotovosti, resp. platobnou kartou, online cez internet. Jeden záujemca si bude môcť kúpiť maximálne 10 kusov z jedného typu vstupeniek (denných, resp. balíčkov). V prípade balíčkov dostane fanúšik jednu vstupenku, s ktorou navštívi všetky stretnutia. Organizačný výbor sa pre tento krok rozhodol v snahe obmedziť predaj, resp. časť predaja na čiernom trhu, ale takisto z ekologických dôvodov – výrazne sa zníži počet vytlačených vstupeniek. Lístky si nie je možné len rezervovať.

Napriek neistej dobe organizátori veria, že všetko ohľadom ME 2022 bude tak, ako je naplánované. „Šampionát určite bude. Hádzaná je šport, ktorý v uplynulých dvoch mesiacoch usporiadal dve vrcholné podujatia – decembrové ME žien v Dánsku a januárové MS mužov v Egypte. Pevne verím, že naše budúcoročné ME budú s fanúšikmi. S akými počtami, to si momentálne nedovolím odhadnúť, ale na situáciu sa pozerám optimisticky vďaka vakcinácii, ktorá dáva ľudstvu nádej na lepší život. Verím, že haly budú plné. Určite však počítame aj s tým, že sa o prítomnosti divákov v halách môže rozhodnúť aj na poslednú chvíľu. To však nie je vec organizátorov, ale skôr štátnych autorít. Situácia sa neustále mení a zrejme sa s tým budeme boriť počas celého roka,“ skonštatoval šéf SZH.

Zľavy pre vozičkárov i rodiny

Nezabudlo sa na imobilných fanúšikov hádzanej – zľavy sú pripravené pre vozičkárov a ich doprovod. V ďalšej fáze predaja bude predstavený aj rodinný balíček vstupeniek. „V ponuke nie sú detské vstupenky, ale pripravujeme tzv. rodinnú zľavu, ktorou chceme tiež pritiahnuť ľudí do hľadiska a umožniť rodinám vychutnať si to najlepšie, čo ponúka európska mužská hádzaná. O detailoch budeme informovať neskôr. Včas oznámime, kedy pôjdu takéto vstupenky do predaja a na aké typy produktov sa bude dať rodinná zľava uplatniť,“ dodal Martin Simonides, predseda organizačného výboru slovenskej časti šampionátu.

Majstrovstvá Európy 2022 sa uskutočnia od 13. do 30. januára 2022 a budú sa hrať v piatich mestách – v troch maďarských (Budapešť, Debrecín a Szeged) a dvoch slovenských (Bratislava, Košice).

Začiatok predaja utorok 2. februára 11.00 hod.
Nákup vstupeniek WWW.SLOVAKHANDBALL.SK

Predajné siete:

Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/nevent/Majstrovstva-Europy-v-hadzanej-muzov-2022?idpartner=504

Eventim: https://tickets.eurohandball.com/men2022/

Fázy predaja

Február 2021 = 1. fáza predaja
Balíčky vstupeniek na zápasy základných skupín (Preliminary Round, tzn. skupín D a E (Bratislava) a F (Košice).
Balíček na zápasy štvrťfinálovej skupiny (Main Round)

Máj 2021 = 2. fáza predaja
Ďalšie kategórie vstupeniek (bude upresnené)
Typy vstupeniek
Denné vstupenky na základné skupiny
Balíček na zápasy základnej skupiny D a E v Bratislave
Balíček základnej skupiny F v Košiciach
Denné vstupenky na zápasy štvrťfinálovej skupiny (Main Round)
Balíček všetkých zápasov v štvrťfinálovej skupine (Main Round) v Bratislave

Denné vstupenky od 29  do 79 eur
Balíčky vstupeniek od 78 do 284 eur
Najlacnejší balíček od 78 eur

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022