Načítavanie údajov ...

V Zubří sa hrať nebude, zápas s Českom zrušený

Slovenské hádzanárske reprezentantky si na zápasovú previerku budú musieť počkať. Po dlhej pauze vynútenej pandémiou koronavírusu sa mali v stredu 30. septembra predstaviť v Zubří proti Česku. Hoci bol duel už potvrdený a z bezpečnostného hľadiska sa mal hrať bez divákov, napokon sa neuskutoční. Federálnemu derby vystavil ´stopku´ COVID-19.
„Vzhľadom na nekontrolovateľný vývoj ohľadom epidemiologickej situácie v českom národnom tíme a z bezpečnostných opatrení zo slovenskej strany sa oba tímy dohodli na zrušení vzájomného stretnutia, ktoré sa malo uskutočniť v stredu v Zubří,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku Českého zväzu hádzanej.

V utorok skoro ráno podstúpili členovia tímu českej reprezentácie testy na COVID-19. „Bohužiaľ, napriek tomu, že sme podnikli všetky bezpečnostné opatrenia a všetci účastníci sústredenia pricestovali na zraz s negatívnym testami, objavilo sa po rannom testovaní v českom tíme niekoľko pozitívnych prípadov. Na Slovensku potom vládne orgány nastavili zásadné opatrenia obmedzujúce športovú činnosť. S ohľadom na vzniknutú situáciu sa oba tímy dohodli na odvolaní vzájomného stretnutia,“ informoval manažér českej reprezentácie Adam Štegl.

Slovenky mali počas tohtotýždňového sústredenia v rámci prípravy odohrať tri medzištátne zápasy. Okrem toho proti Češkám mali v pláne v piatok 2. a v sobotu 3. októbra duely s Rakúšankami v Púchove.

„Je to fakt, ktorý musíme rešpektovať. Sme radi, že sme sa dohodli na predzápasovom testovaní a tým pádom sme predišli možno väčšiemu problému. Teraz netrpezlivo čakáme na výsledky našich testov. Ďalší program sme korigovali. Rakúska strana nám ústretovo navrhla, aby sme oba zápasy odohrali u nich,“ vyjadril sa pre slovakhandball.sk hlavný kouč reprezentácie hádzanárok SR Pavol Streicher.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022