Načítavanie údajov ...

Valo chce vrátiť Frýdek-Místek opäť na výslnie, jeho zverenci sa budú hádzanou baviť

Hádzanárov tímu Pepino SKP Frýdek-Místek povedie od nadchádzajúcej sezóny dlhoročný slovenský reprezentant Daniel Valo, ktorého úlohou bude vrátiť tento český extraligový klub na vyššie pozície. V nevydarenom nedohranom ročníku 2019/2020 mu patrila až predposledná pozícia, čo znamenalo jednu z najhorších sezón v klubovej histórii.
Pre 40-ročného topoľčianskeho rodáka to bude seniorská trénerská premiéra. „K Frýdku-Místku som si vytvoril srdcový vzťah, cítim sa tu doma. Po dvanástich rokov v bundeslige som uvažoval o tom, že sa vrátim a pomôžem Frýdku-Místku ešte ako hráč. Zdravie mi to však už nedovolilo. Začal som pôsobiť pri mládeži. Angažmán pri mužoch som prijal ako výzvu, pretože A-tím považujem za vlajkovú loď celého klubu. Rozhodne patrí niekde inde, ako sa nachádzal v nedohranej sezóne. Dobre si uvedomujem, že to nebude jednoduché a bude to beh na dlhú trať, pretože konkurencia je v najvyššej českej súťaži veľká,“ vyjadril sa v rozhovore pre klubový web Valo, ktorý už na jar viedol tréningy hlavného mužstva SKP, ale počas zápasov ho sledoval z tribúny.
„Po rokoch strávených v zahraničí som zažil množstvo trénerov. Budem chcieť do družstva preniesť niečo od každého, čo sa mi páčilo a malo pozitívny vplyv na celé mužstvo. Chcem, aby sa chalani bavili hádzanou, pretože teraz to tak nebolo. Ide mi o to, aby mali radosť z hry, tešili sa do haly, a to ako na tréningy i zápasy,“ prezentoval pre handball.skp.cz svoje predstavy Valo, ktorý patril medzi hráčske opory Frýdku-Místku. Ten si s ním v zostave v roku 2003 vybojoval doteraz jediný majstrovský titul v histórii klubu.
Daniel Valo si počas hráčskej kariéry na pravej spojke zahral v prestížnej najvyššej nemeckej súťaži za MT Melsungen a HSG Wetzlar. Štyrikrát ho vyhlásili za najlepšieho hádzanára Slovenska (2001, 2002, 2003 a 2007). Trénerské skúsenosti v súčasnosti naberá aj v reprezentácii mužov SR, kde pôsobí ako jeden z asistentov Petra Kukučku.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://www.handball.skp.cz/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022