Načítavanie údajov ...

Vicemajstra z Topoľčian povedie L. Klačanský

Lukáš Klačanský si premiérovo vyskúša trénerský post v Slovnaft handball extralige mužov

Udalosti v topoľčianskom HK Agro nabrali rýchly spád. V stredu sa s mužstvom úradujúceho slovenského vicemajstra v hádzanej mužov rozlúčil český kouč Pavel Farář a na druhý deň sa tím pripravoval už pod vedením nového kormidelníka.

„Hlavným trénerom sa stal náš niekdajší hráč Lukáš Klačanský, vedúcim tímu bude Peter Kopecký. Stavili sme na domácich ľudí, ktorých hráči súčasného kádra akceptujú. Klačanský s Kopeckým majú poverenie viesť A-družstvo mužov do konca aktuálnej sezóny,“ informoval agentúru SITA prezident HK Agro Martin Miženko a dodal: „Chalani to prijali ako výzvu. Predovšetkým Lukáš, ktorý sa na novú úlohu teší, vo štvrtok už viedol prvý tréning. Obaja majú moju podporu.“

Klačanského čaká premiéra vo funkcii hlavného kouča v Slovnaft handball extralige v sobotňajšom dueli 1. kola nadstavbovej časti (o 1. – 6. miesto) na palubovke MŠK Považská Bystrica.

Ako je známe, v topoľčianskom klube museli po odchode šéfa klubu Alexandra Malla vyhlásiť tzv. krízový stav. Nové vedenie sa snaží stabilizovať situáciu a finančne zabezpečiť fungovanie aj extraligového družstva, z ktorého v uplynulých dňoch uvoľnili viacero opôr – Marek Hlinka (Zubří), Ľubomír Jadroň, Patrik Králik (obaja HKM Šaľa), Dávid Michalka (MHK Topoľčany), Branislav Cigáň (Dukla Praha), Alexander Ivanov (zatiaľ bez angažmánu), navyše po vzájomnej dohode odišiel z klubu aj úspešný tréner Pavel Farář.

Autor: SITA, MŠK Považská Bystrica

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022