Načítavanie údajov ...

Víťaz SEHA ligy 2019/2020 bude známy začiatkom septembra

Deviaty ročník nadnárodnej hádzanárskej SEHA Gazprom League napokon predsa len vyvrcholí turnajom Final 4. Ten sa pri epidemiologických nariadeniach a opatreniach uskutoční podľa plánu v chorvátskom Zadare. Po tom, čo pôvodné zámery, keď sa malo hrať 3. – 5. apríla 2020, zmarila pandémia koronavírusu, je nový termín stanovený na 4. – 6. septembra 2020.
V Športovej hale Krešimira Čosiča s päťmesačným oneskorením predstaví elita súťaže, v ktorej od jej založenia účinkuje aj Tatran Prešov. Slovenský zástupca však ešte v marcovom štvrťfinále stroskotal na chorvátskom PPD Záhreb (21:25, 16:28).

Ešte predtým sa v auguste mali odohrať dva zostávajúce štvrťfinálové zápasy o zvyšné dve miestenky na Final 4 budú. Telekom Veszprém (Maď.) vyhral odvetu s tímom Vojvodina Nový Sad (Srb.) 10:0 kontumačne (prvý zápas v marci 31:26) a Vardar 1961 Skopje (Sev. Maced.) síce podľahol družstvu Nexe Našice (Chor.) 25:26, ale ešte v marci uspel u súpera v pomere 31:30 a vďaka vyššiemu počtu gólov strelených na palubovke protivníka ide ďalej. Už istými účastníkmi vyvrcholenia SEHA ligy boli PPD Záhreb (Chor.) a Meškov Brest (Biel.).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022