Načítavanie údajov ...

Víťazná generálka tímu SR pred kvalifikáciou, v odvete dvojgólový triumf nad Saudskou Arábiou

Hádzanári Slovenska zakončili sériu troch „novoročných“ medzištátnych prípravných zápasoch víťazstvom, ktoré prišlo po dvoch prehrách. Zverenci trénera Petra Kukučku zvíťazili v utorok v rakúskom Wiener Neustadte nad reprezentáciou Saudskej Arábie 28:26 (17:8) a revanšovali sa jej za pondelkovú tesnú prehru 25:26 (12:10).

Pre Slovákov to bola generálka pred turnajom I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte, ktorý ich čaká od piatka do nedele v Luxemburgu, kde budú ich súpermi výbery Litvy, Faerských ostrovov a domáceho Luxemburska.

Medzištátny prípravný zápas v hádzanej mužov – Wiener Neustadt (Rak.) – utorok:
Slovensko – Saudská Arábia 28:26 (17:8)
Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič, Konečný – D. Kalafut, Slaninka 2, Š. Macháč 5, J. Briatka 2, Mišových 1, M. Straňovský, T. Urban, Potisk 3, Ľ. Ďuriš 1, Kancel, Kováčech 1, Hlinka, Rábek 3, L. Urban, Rečičár 2, Prokop 4, P. Hruščák 4/1
pok. hody: 1/1 – 6/5, vylúčení: 5 – 1, rozhodovali: Satler a Pukšič (obaja Slovin.)

Slováci si zobrali kritické slová svojho trénera Kukučku za pondelkový výkon k srdcu a v I. polčase odvety nedali svojmu súperovi šancu. Po tridsiatich minútach mali k dobru 9-gólový náskok, ale napokon to nebol jednoznačný zápas. Saudská Arábia skresala hrozivý rozdiel a zdramatizovala priebeh. Napokon prehrala len o dva góly.

Hlas (zdroj slovakhandball.sk):
Peter Kukučka (tréner SR): „V prvom polčase sme mali kvalitnú defenzívu, spolupráca s brankárom bola dobrá, takisto prechod do protiútoku i organizácia hry v ofenzíve. Tak sa mi to páči, tak chcem, aby sme hrali. V druhom dejstve prišlo k nejakým zmenám v zostave, naša hra bola rozháranejšia, navyše sme hrali bez ľaváka, čo je náročné proti vysunutej obrane. Som rád, že sme zvíťazili a teraz si formu z prvého polčasu musíme preniesť do I. fázy kvalifikácie.“

Autor: SITA, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022