Načítavanie údajov ...

Víťazná premiéra Kukučku na lavičke HC Kriens-Luzern, tri góly Szarkovej za Kisvárdu

Nový ročník najvyššej maďarskej súťaže žien otvoril súboj Kisvárdy s Győri Audi ETO KC, v ktorom favorit zvíťazil jasne 32:19, hoci po polčase viedol len 14:12. Za domáce nastúpili tri Slovenky. Veronika Habánková po dlhodobom zranení kolena trikrát vystrelila na bránku bez gólového úspechu a odsedela si dva tresty. Z nových akvizícií dosiahla Simona Szarková tri góly, na ktoré potrebovala šesť striel, Nikoleta Trúnková skórovala dvakrát z troch pokusov.
V ligovej súťaži mužov ani výkon brankára Michala Tótha ml., ktorý predviedol 7 zákrokov pri 18 strelách, nestačil Balatonfüredu na úspech na palubovke Telekomu Veszprém (24:35).
Jakub Mikita dvoma gólmi prispel k výhre maďarského Ferencvárosu v prvom zápase 1. kvalifikačného kola Európskej ligy mužov na pôde rumunského CS Minaur Baia Mare (36:27).
Úspešný debut na lavičke švajčiarskeho HC Kriens-Luzern má za sebou Peter Kukučka, ktorého zverenci aj s 8-gólovým príspevkom hviezdneho navrátilca Andyho Schmida zdolali Pfadi Winterthur 29:25. Darilo sa aj HSC Suhr Aarau proti Wackeru Thun (40:28), na čom mal trojgólový podiel Martin Slaninka (raz bol aj vylúčený). Marián Žernovič predviedol 7 zákrokov pri 35 strelách hádzanárov Kadetten Schaffhausen, ale pri debute vo Švajčiarsku zostal smutný, keďže jeho TSV St. Otmar St. Gallen prehral doma tesne 32:33.
Mladý brankár Samuel Fábry figuroval v zostave Förthof UHK Krems, ktorý v súboji o Superpohár v Rakúsku podľahol tímu Bregenz Handball po remíze 24:24 až v rozstrele (1:3).
V Nemecku sa už začali ligové i pohárové súťaže. Lipsko s asistentom trénera Milošom Puterom nestačilo v I. bundeslige na Hannover-Burgdorf (22:25). V 1. kole DHB-Cupu si Dessau-Rosslauer HV 06 poradil s Braunschweigom 36:34 aj vďaka štyrom gólom novej slovenskej akvizície Dávida Mišovýcha. Dominik Kalafut skóroval dvakrát za Nordhorn-Lingen, ktorému to však na postup v Rostocku nestačilo (20:22).

Autor: slovakhandball.sk
Foto: https://www.facebook.com/kkchivatalos

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022