Načítavanie údajov ...

Víťazná rozlúčka Pekára, v Topoľčanoch zdvihol poslednýkrát nad hlavu majstrovskú trofej ako hráč

Štrnásty titul majstra Slovenska v klubovej histórii pri šestnástej finálovej účasti získali hádzanári Tatrana Prešov. Trofej Antona Frola zdvihol ako prvý z prešovského kádra nad hlavu kapitán Šarišanov Radovan Pekár. Pre 37-ročnú spojku s reprezentačnými skúsenosťami bol stredajší štvrtý finálový duel play-off na palubovke HK Agro Topoľčany, ktorým Prešovčania definitívne rozhodli sériu o zlato vo svoj prospech (3:1 na zápasy), s veľkou pravdepodobnosťou posledný v kariére. „Ak sa nič mimoriadne neudeje, tak tretí zápas série doma s Topoľčanmi bol pre mňa rozlúčkovým pred prešovským publikom v aktívnej hráčskej kariére,“ poznamenal Pekár pre Korzár ešte pred stredajším vyvrcholením bojov o titul v Topoľčanoch.

V záverečnej fáze aktívnej činnosti predovšetkým obranár sa lúčil nielen víťazstvom 25:18, ale aj ziskom víťazného pohára. „Koniec kariéry som neoficiálne avizoval už skôr. Čas speje k definitívnemu rozhodnutiu. Aj s ohľadom na fakt, že v majstrovskom Tatrane som jediný, ktorý okrem hádzanej má aj civilné zamestnanie. Zároveň aj preto, že mám už tridsaťsedem rokov a zmluvu v Prešove do konca tejto sezóny. Speje to k tomu, že sezóna 2017/2018 bude mojou poslednou,“ vysvetlil pre Korzár Pekár, ktorý nazbieral 12 majstrovských titulov a v tomto smere je rekordérom. „Škoda, že sme neukončili sériu obhajobou titulu v najkratšom možnom čase. Aj ja som to chcel urobiť inak, ale ani v športe sa nedá všetko vopred naplánovať. Tie roky s hádzanou sa zo dňa na deň nedajú hodiť za hlavu. Cítim však, že si už potrebujem oddýchnuť, zregenerovať, doliečiť si určité boľačky z hádzanej a venovať podstatne viac voľného času rodine.“

Radovan Pekár si počas svojej kariéry obliekal okrem prešovského klubu aj dresy Považskej Bystrice či Košíc. S reprezentáciou Slovenska si zahral na ME 2008 i MS 2009.

 

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022