Víťazný úvodný duel Tatrana v letnej príprave, zdolal poľský MKS Kalisz

Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou prvý z celkovo 11 prípravných zápasov pred novou sezónou a zvládli ho víťazne. Z pôvodného plánu vypadol úvodný duel na palubovke Gyöngyösu (pôvodne 24. 7.) pre obmedzenia v súvislosti s koronavírusom v Maďarsku, a tak prvou hernou previerkou pred nadchádzajúcou sezónou bol pre zverencov trénera Slavka Golužu víkendový duel za zatvorenými dverami v Tatran handball aréne proti poľskému Kaliszu, ktorý v konfrontácii hranej na 3 x 20 minút zdolali 33:25. Najviac gólov Tatrana dosiahol Nino Grzentič, ktorý sa presadil šesťkrát.
„Nebolo to ľahké, keďže posledný zápas sme odohrali 11. marca. Mali sme dobré protiútoky, hoci sme sa na nich v tréningu zatiaľ nezameriavali. Hrali sme v tempe, ale pochopiteľne tam boli aj chyby, keďže tvrdo trénujeme. Je tu priestor na zlepšenie, ale myslím si, že sme hrali dobre a som s prvým zápasom spokojný,“ vyjadril sa na klubovom webe kouč Tatrana S. Goluža.
Prešovčania najbližšie nastúpia v utorok 11. 8. proti poľskému Tarnówu.

Stretnutie hádzanárov MŠK Považská Bystrica vo Frýdku-Místku zrušili, a tak Považania zavítali do Nových Zámkov, kde miestnemu Štartu podľahli 22:24. Zaujímavosťou je, že oba tímy proti sebe nastúpia aj koncom augusta v semifinále Slovenského pohára.

Výsledky:
Tatran Prešov – Energa MKS Kalisz (Poľ.) 33:25 (12:6, 11:12, 10:7), hralo sa 3 x 20 minút
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Vaško – Rábek 5/1, Jaballah 3, Linhares 3, Rečičár 1, Pacecho 5, Hozman 1, Hernandez 3/1, Santos 1, Michalka 2, Grzentič 6, Fech 1, Carapkin 2.

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 24:22

Autor: slovakhandball.sk, Foto: tatranpresov.sk / Viktor Zamborský